• Головна
  • Новини
  • Митрополит Володимир здивувався рішенням вчорашнього Синоду УПЦ...

Митрополит Володимир здивувався рішенням вчорашнього Синоду УПЦ

27.01.2012, 12:27
Митрополит Володимир здивувався рішенням вчорашнього Синоду УПЦ - фото 1
Наразі ситуація з підписанням рішень Синоду Главою УПЦ залишається неврегульованою. Про це повідомило авторитетне джерело в Київській митрополії.

Sab_V.jpgНаразі ситуація з підписанням рішень Синоду Главою УПЦ залишається неврегульованою. Про це повідомило інформагентству «Релігія в Україні» авторитетне джерело в Київській митрополії. Митрополит Володимир з подивом сприйняв звістку про деякі кадрові рішення Синоду УПЦ. Предстоятель УПЦ може підписати рішення Синоду, які не узгоджені з ним, щоб не провокувати подальший конфлікт в УПЦ. В разі, якщо він відмовиться поставити підпис, рішення Синоду УПЦ навряд чи можуть вважатися дійсними.

Також, за інформацією «Релігії в Україні», Предстоятель УПЦ був готовий взяти участь в засіданні Священного Синоду. Розглядався варіант, щоб члени Синоду приїхали в лікарню, де митрополит Володимир перебуває на лікуванні. Проте засідання було проведене без участі Предстоятеля.

У той же час згідно з пунктом 17 розділу 4 діючого Статуту Про управління УПЦ, старший за хіротонією постійний член Синоду може виконувати обов'язки головуючого в Священному Синоді лише у тому випадку, коли їх з якої-небудь причини не може виконати Митрополит Київський і всієї України. В разі підтвердження інформації про здатність і готовність Митрополита Володимира взяти участь у засіданні Синоду 26 січня і в разі відсутності схвалення діючим Предстоятелем УПЦ журналів засідання Синоду, легітимність прийнятих Синодом рішень залишається дискусійною.