Митрополит Євстратій (Зоря) розповів, як подарунок ПЦУ Патріарху Варфоломію опинився у болгарського митрополита

Митрополит Євстратій (Зоря) розповів, як подарунок ПЦУ Патріарху Варфоломію опинився у болгарського митрополита - фото 1
Делегація ПЦУ під час візиту на Фанар передала Вселенському Патріарху Варфоломію подарунок від Митрополита Епіфанія -енколпіон (нагрудну ікону) із зображенням святителя Миколая.

Про це у себе на ФБ написав митрополит ПЦУ Євстратій (Зоря).

"Готуючись до візиту, ми не знали, що зустріч з Патріархом у нас буде саме спільна, разом з болгарською делегацією. Але, вручаючи подарунок, я побачив символізм у тому, що болгарську делегацію очолює митрополит Миколай, який носить те саме імʼя, що і святий, зображений на енколпіоні", - зазначив єрарх.

За словами митрополита Євстратія, Патріарх Варфоломій з подякою прийняв подарунок, підкресливши, що для нього є дуже цінним цей матеріальний вираз нерозривного звʼязку любові та поваги між Предстоятелями, між Церквою України та Вселенським Патріархатом, між Церквою-Дочкою і Церквою-Матірʼю.

"Але, продовжив далі Патріарх, я хотів би передати цей дар митрополиту Миколаю - на знак духовної єдності, яку дві Помісні Церкви, Болгарська і Українська, мають з їхньою Матірʼю - Великою Христовою Церквою в Константинополі".

Владика Миколай прийняв цей дар і саме цей енколпіон надів під час спільної Літургії в неділю жінок-мироносиць, коли відбулося очолене Патріархом Варфоломієм співслужіння єрархів трьох Церков, зауважив митрополит ПЦУ.

"Нехай святитель Миколай і надалі благословить добру справу та буде за її успіх молитовним заступником", - побажав митрополит Епіфаній.

Митрополит Євстратій (Зоря) розповів, як подарунок ПЦУ Патріарху Варфоломію опинився у болгарського митрополита - фото 134718