Митрополит Запорізький УПЦ МП закликав піддати анафемі Вселенського Патріарха

Митрополит Запорізький УПЦ МП закликав піддати анафемі Вселенського Патріарха - фото 1
"Ми вже не можемо говорити про церковну єдність. Розкол в світовому Православ'ї стався. І це вже доконаний факт", - визнав митрополит Запорізький і Мелітопольський УПЦ МП Лука в своєму зверненні до православних християн, опублікованому канцелярією Запорізької єпархії Московського Патріархату.

Про це повідомляє Портал "Credo.Press".

Винуватицем цього розколу єрарх оголосив якусь "світову еліту", натякнувши, що асоціює її з масонством. Маріонеткою цієї еліти, на думку Луки, є Вселенський Патріарх Варфоломій, якого митрополит назвав "єретиком і богохульником", що приніс "чистоту віри і життя в згоді з канонами Церкви" в жертву "власного благополуччя і комфорту". Єресь Вселенського Патріархату і його спільників, на думку архиєрея Московського Патріархату, "перевершила всі колишні до цього єретичні злодіяння". При цьому Лука не дає будь-яких богословських описів цієї єресі, так що незрозуміло, чи йде мова про екуменізм, до якого причетний і сам Московський Патріархат, або про якийсь інший єресі.

Запорізький митрополит закликав "включити колишнього Константинопольського Патріарха і його поплічників у перелік осіб, яким виголошується анафема під час Богослужіння в перший тиждень Великого посту - в чин Торжества Православ'я".

Нинішню пандемію коронавирусу Лука інтерпретує як застосування "вільними каменярами" "бактеріологічної зброї в таких масштабах, які привели ... до загибелі ні в чому не винних людей. Це перший крок в ретельно продуманій багатоходовій комбінації, що має на меті перебудову всієї людської цивілізації". У своїй відозві він називає лише одне ім'я "каменяра" - це відомий фінансист і філантроп Джордж Сорос.