Митрополита-колаборанта УПЦ МП Єлисея позбавлять звання «Почесний громадянин міста Ізюм»

25.11.2022, 13:14
Держава
Митрополита-колаборанта УПЦ МП Єлисея позбавлять звання «Почесний громадянин міста Ізюм» - фото 1
Заступники міського голови Ізюма (Харківська обл.) Володимир Мацокін та Михайло Іщук, секретар міськради Костянтин Петров і низка депутатів ініціюють позбавлення звання «Почесний громадянин міста Ізюм» митрополита Єлисея (Олега Іванова) та співака Ігоря Демаріна.

Про це написав Мацокін у Facebook, передає UA.NEWS.

«Разом із колегами прийняли рішення звернутися до голови Ізюмської міської військової адміністрації (Валерія Марченка) про позбавлення звання Почесного громадянина міста Ізюм митрополита Єлисея і співака Ігоря Демаріна... Ці «людішки» якщо і гідні якогось звання то чогось» то на кшталт «ганьба міста Ізюм"», - йдеться у повідомленні.

Він також опублікував звернення на ім'я Марченка. У ньому, зокрема, зазначено, що Демарін вже довгий час живе у Москві і повністю втратив зв'язок із рідним містом.

«За дев'ять місяців військової агресії Російської Федерації проти нашої держави він так і не спромігся засудити її. Творчість Ігоря Демаріна жодним чином не пов'язана з нашою державою і не є досягненням національної чи світової музичної культури», - йдеться у зверненні.

Його автори також зазначають, що митрополит Єлисей є прихильником «руського міра» і під час окупації охоче співпрацював із загарбниками.

«Митрополит Єлисей (Іванов Олег Олександрович), який очолював Ізюмсько-Купянську єпархію УПЦ, від самого початку агресії Російської Федерації і безпосередньо окупації м. Ізюм… став на бік ворога і почав співпрацювати з окупаційною владою. Кадри, де гр. Іванов «благословляє» колаборантів, розміщені в інтернет-просторі, остаточно зганьбили цю людину. Гр.Іванов О.О. є ідейним і гарячим прихильником «руського міра», виправдовував цю ворожу ідеологію і легалізував її серед вірян», - йдеться у зверненні.

«На тлі найжорстокішої з війн на території України, на тлі руйнації і знищення, які здійснила російська армія в нашому місті, присутність гр.Демаріна І.Б. та Іванова О.О серед Почесних громадян міста Ізюм є ганьбою та приниженням гідності нашої громади. Ці прізвища мають бути назавжди стерті з історії Ізюма», - підсумовують автори звернення.

Нагадаємо, Митрополит УПЦ МП Єлисей після захоплення Ізюму росіянами їздив до Москви на зустріч з керманичем РПЦ, Коли місто звільнили ЗСУ, утік з російськими окупатами. Згодом втікач вигулькнув у Бєлгороді на РФ.