Митрополити України, Молдови і Литви не прибули на Синод РПЦ до Москви

24 березня, 18:25
Православні
Митрополити України, Молдови і Литви не прибули на Синод РПЦ до Москви - фото 1
24 березня 2022 року в Патріаршій резиденції в Даниловому монастирі в Москві Патріарх Кіріл очолив роботу засідання Синоду Російської Православної Церкви. Відкриваючи засідання, Кіріл звернувся до членів Синоду зі вступним словом, у якому представив порядок денний. Які саме питання обговорює Синод наразі інформація відсутня. Однак важливо зауважити, що на Синоді відсутні чотири митрополити: України, Молдови та Литви.

В офіційному повідомленні пресслужби РПЦ сказано:

"У зв'язку з міжнародною обстановкою Блаженніший Митрополит Київський та всієї України Онуфрій, митрополит Кишинівський та всієї Молдови Володимир, митрополит Віленський та Литовський Інокентій та митрополит Бориспільський та Броварський Антоній не змогли прибути на засідання".

Деякі оглядачі розцінили відстуність цих митополитів, як політичний демарш. Зокрема, доктор політичних наук, соціолог релігії, керівник Центру з вивчення проблем релігії та суспільства Інституту Європи РАН Роман Лункін прокоментував це так:

"Глава УПЦ МП та його керуючий справами відсутній на Синоді зі зрозумілих причин, глава Молдавської Церкви Митрополит Володимир - щоб не дражнити молдавські еліти, бо місцеві політики давно вимагають від нього засудити Росію. Митрополит Віленський та Литовський Інокентій ообисто написав листа про те, що з Патріархом Кірілом він не згоден: "У нас тут, у Литві, демократія, а у вас незрозуміло що відбувається".