Митрополиту Львівському і Галицькому УПЦ МП Філарету - 50

09 серпня, 15:05
Православні
Митрополиту Львівському і Галицькому УПЦ МП Філарету - 50 - фото 1
Митрополита привітали Предстоятель УПЦ МП Митрополит Онуфрій і очільник РПЦ Патріарх Кирил.

Привітання від Митрополита Онуфрія поширив сайт УПЦ МП, від Патріарха Кирила - сайт РПЦ.

Предстоятель УПЦ МП Митрополит Онуфрій написав: "Пройдений Вами життєвий шлях — свідоцтво ревної та дбайливої праці для утвердження богохранимої пастви Христової у спасительній православній вірі. Ваше служіння, що спрямоване на подолання штучних розділень в суспільстві і встановлення діалогу між різними соціальними групами, вкорінене в слова Пастиреначальника Христа: Щоб були всі одно (Ін. 17,21). У цей знаменний день молитовно бажаю Вам благодатної допомоги Божої у Ваших архіпастирських трудах, доброго здоров’я, духовної кріпості".

Московський Патріарх Кирил у свою чергу в привітанні висловив надію на те, що “канонічний порядок у довіреній митрополитові Фіоарету церковній ділянці незабаром буде відновлено” і нагадав, що Києво-Печерської лавра, де чернечі обітниці складав Філарет, є колискою російського чернецтва:

“Вступивши до братії Києво-Печерської лаври — колиски російського чернецтва, Ви принесли чернечі обітниці і прийняли постриг на честь святителя Філарета (Амфітеатрова), митрополита Київського, який здобув славу полум’яного ревнителя Істини і суворого подвижника. Згодом Господь закликав Вас до єпископських робіт, вручивши Вашим турботам паству Львівської єпархії, де вже десять років Ви несете своє служіння”.