Митрополиту УПЦ МП Іоасафу продовжили запобіжний захід

Митрополиту УПЦ МП Іоасафу продовжили запобіжний захід - фото 1
Колишньому керівнику Кіровоградської єпархії УПЦ МП Іоасафу (Губеню) продовжили запобіжний захід – домашній арешт на місяць з 22:00 до 6:00.

Про це повідомляє Суспільне.

Митрополита УПЦ МП підозрюють у розпалювання ворожнечі.
Прокурор Сергій Ожог просив суд продовжити підозрюваному термін запобіжного заходу у вигляді нічного домашнього арешту. Назвав ризики, якщо запобіжний захід не оберуть.

"Петро Іванович Губень може незаконно впливати на свідків, спеціалістів, що вже допитані в рамках кримінального провадження. Може перешкоджати кримінальному провадженню, а саме укривати від слідства дійсні обставини вчинення правопорушення".

Захисник Сергій Галушко просив суд не тримати його підзахисного під домашнім арештом. Сказав, 30 листопада 2022 року Петро Губень перебуваючи на лікуванні в стаціонарі отримав повідомлення про підозру. "Не уникаючи та не переховуючись від досудового розслідування. Ніяких перешкоджань з його боку не було. Тому твердження про те, що мій підзахисний може ухилятись від суду, є безпідставними та необґрунтованими".

Заслухавши сторони, суддя Леонід Плохотніченко зачитав ухвалу суду: "Запобіжний захід – домашній арешт з 30 січня до 28 лютого. Заборонити залишати житло в період часу з 22 до 6 години наступного дня. Прибувати на вимогу до слідчого чи прокурора, не відлучатись з Кіровоградської області без дозволу слідчого чи прокурора".

Рішення суду підозрюваний прокоментувати не захотів.

Прокурор сказав, екс-керівника Кіровоградської єпархії УПЦ МП Іоасафа підозрюють за статтею "Вчинення умисних дій, спрямованих на розпалювання релігійної ворожнечі та ненависті, на приниження почуттів громадян у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями". Максимальний термін покарання – три роки позбавлення волі.

За словами прокурора, досудове слідство у справі планують завершити за місяць.

Екс-керівнику Кіровоградської єпархії УПЦ МП обрали запобіжний захід — домашній арешт.

Наприкінці жовтня Служба безпеки України провела обшуки у керівництва Української Православної Церкви Московського Патріархату у Кіровоградській області.

23 листопада стало відомо, що Синод УПЦ МП звільнив митрополита Кіровоградського і Новомиргородського Іоасафа від керування Кіровоградською єпархією.