• Головна
  • Новини
  • Міжрелігійна рада Росії угледіла в Україні «загрозу нормальному функціонуванню монастирів, храмів, мечетей і синагог»...

Міжрелігійна рада Росії угледіла в Україні «загрозу нормальному функціонуванню монастирів, храмів, мечетей і синагог»

03.04.2014, 14:42
Глави і представники традиційних релігійних громад Росії 3 квітня у спеціальному постанні «висловили глибоку заклопотаність у зв'язку з подіями, що відбуваються в Україні».

Глави і представники традиційних релігійних громад Росії 3 квітня у спеціальній заяві «висловили глибоку заклопотаність у зв'язку з подіями, що відбуваються в Україні». Міжрелігійна рада Росії говорить про важливість збереження загального культурного, духовного простору і приписує Україні «утиски деяких релігійно-громадських діячів, загрози нормальному функціонуванню монастирів, храмів, мечетей і синагог».

Текст послання

«Український і російський народи об'єднані багатовіковою спільноїюісторією, нерозривними духовними, культурними та родинними зв'язками. Наші братські народи повинні трепетно ​​охороняти цю спільність і трудитися над її розвитком.  Ми рішуче засуджуємо розпалювання міжетнічних конфліктів, отримання політичних дивідендів із страждань людей.

Сподіваємося, що нікому і ніколи не вдасться перетворити Україну у ворожу Росії державу. Також переконані, що мудрий і волелюбний народ України повинен зберегти право самостійного вибору свого історичного шляху, своїх цінностей, які не відірвати від багатовікової історії, своїх моральних норм, своєї моделі організації економіки, суспільного і державного життя. Важливо зберегти і загальний  культурний, духовний простір авраамічних релігій.

Поважаючи право усіх жителів України і різних суспільних груп на вільний вибір шляху свого розвитку, ми звертаємося із закликом зробити все можливе для мирного і взаємоприйнятного вирішення існуючих суперечок і розбіжностей. Ми вважаємо неприпустимим будь-яку дискримінацію за мовною, етнічною, релігійною чи політичною ознакою. Тільки визнання всього обсягу законних прав різних етнічних, регіональних і релігійних спільнот, в тому числі права на участь у визначенні долі всієї держави, при одночасній повазі традиційних цінностей більшості народу здатне запобігти виникненню нових джерел нестабільності. Як власну рану сприймаємо загибель людей, появу біженців, підвищення в українському суспільстві рівня нетерпимості та взаємного відчуження, утиск деяких релігійно-громадських діячів,  загрози нормальному функціонуванню монастирів, храмів, мечетей і синагог.

Закликаємо всіх духовних і політичних лідерів, представників інтелігенції та інших суспільних верств зробити все можливе, щоб запобігти множенню жертв і страждань, забезпечити відмову від агресивного застосування сили як інструменту вирішення виникаючих проблем. Тільки в умовах справедливого миру, який повинен бути заснований на взаємній згоді, народ може вільно облаштувати своє життя. Високо оцінюємо миротворчу діяльність православного духовенства, релігійних лідерів кримських татар , мусульман Росії і представників низки інших релігійних громад двох країн. Готові зробити все, щоб сприяти мирному врегулюванню всіх протиріч в Україні і в її відносинах з Росією».