Молодь УГКЦ та РКЦ зібралась на європейському симпозіумі у Кракові
Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.
Молодіжне душпастирство УГКЦ представляє голова Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ отець Ростислав Пендюк та його заступник отець Роман Демуш.
«У своєму вступному слові на відкритті симпозіуму Голова Єпископської конференції згадав складну ситуацію в Україні. Також тривала непроста дискусія про майбутнє Католицької Церкви Європи та молоді в ній. А для нас, українців, це чергова нагода говорити з усією Європою про біль, який переживаємо, про те, що саме ми зараз є головними захисниками християнських і європейських цінностей. Важливо, що греко-католики і римо-католики на цій події говоримо одним голосом!» ― прокоментував перший день події отець Ростислав Пендюк.
У межах симпозіуму відбулася низка зустрічей із приятелями України, зокрема з архиєпископом і митрополитом Кракова Мареком Яндрушевським, який сприяв проведенню зустрічі «Вітер на Дії», що нещодавно відбулася в Кракові.
На відкритті асамблеї великий приятель України Вільнюський архиєпископ Ґінтарас Грушас звернув особливу увагу учасників на ситуацію в нашій державі: «У Європі ми переживаємо дуже делікатний момент. Ми приїжджаємо до Кракова з великою надією, але також і з великим сумом у серці: коли COVID ослаб і в кожній країні ми оптимістично дивилися в майбутнє, в Україні спалахнула війна. Ми були впевнені, що в Європі більше не буде війн, що ми будемо читати про них лише в підручниках з історії, але знову спокуса влади та жадібність декого призвели до війни. Наприкінці 2021 року ми стали свідками масового скупчення мігрантів на кордонах Білорусі з Польщею, Литвою та Латвією, яких використовували в гібридній війні як живі щити для дестабілізації регіону та шантажу Європейського співтовариства. Потім, у лютому 2022 року, ― збройне вторгнення Росії в Україну. Тепер наступна енергетична криза: відсутність газу та його висока ціна ставлять на коліна сім’ї, підприємства, промисловість і транспорт.
Ми, єпископи Європи, продовжуємо об’єднувати свої голоси з голосом Папи, щоб замовкла зброя, негайно припинилася війна і ми всі працювали заради миру.
Ми неодноразово зверталися до керівників держав і міжнародної спільноти з проханням зробити все, що від них залежить, щоб покласти край цій війні, яка руйнує життя людей і завдає невимовних страждань.
Я, як і багато інших єпископів і національних делегацій, відвідав Україну, щоб засвідчити прихильність наших християнських спільнот: ми близькі до всього українського народу, особливо до молоді в цей час страху і невпевненості за своє майбутнє і майбутнє України.
Ми постійно молилися за мир і продовжуватимемо це робити. Важливою була Євхаристійна адорація у день Воздвиження Хреста Господнього, коли душпастирі та вірні з усієї Європи зібралися перед Пресвятими Тайнами, щоб випросити в Господа мир для України, зробивши своє запрошення Папи Римського Франциска, який просить «кожного бути будівничим миру і молитися, щоб думки та проєкти злагоди та примирення поширювалися світом», ― зазначив зокрема архиєпископ.