Молимось за Україну: Папа Франциск зателефонував Зеленському

22 березня, 12:12
Україна і світ
Володимир Зеленський та Папа Римський - фото 1
Володимир Зеленський та Папа Римський
Джерело фото: Офіс Президента України
Посол України у Ватикані д-р Андрій Юраш повідомив, що сьогодні відбулася телефонна розмова між Папою Франциском та Володимиром Зеленським.

"Новий видимий жест підтримки України Папою Франциском: всього кілька хвилин тому Святіший Отець зателефонував Президенту Володимиру Зеленському і мав дуже багатообіцяючу розмову. Папа запевнив: молиться і робить все можливе для закінчення війни. Володимир Зеленський запевнив Папу, що Його Святість є найбільш очікуваним гостем в Україні", - йдеться у дописі Юраша у Фейсбук.

Нагадаємо, під час традиційної недільної зустрічі 20 березня 2022 р. з паломниками Папа Франциск знову говорив про Україну, згадавши про відвідини поранених дітей, закликавши міжнародну спільноту зробити все можливе, щоби покласти край огидній війні та закликав єднатися в молитві посвяченні України та Росії Непорочному Серцю Марії.

Промовляючи після проказування молитви "Ангел Господній" Папа сказав:

"Не припиняється, на жаль, сповнена насильства агресія проти України, безглузде кровопролиття, де кожного дня здійснюється спустошення та жорстокість. Немає виправдання для цього. Благаю всіх діячів міжнародної спільноти по-справжньому докладати зусилля для того, щоби припинити цю огидну війну.

Також і цього тижня ракети та бомби падали на цивільних, літніх людей, дітей, вагітних матерів. Я ходив відвідати поранених дітей, які перебувають тут, у Римі. В одного немає руки, інший – з пораненою головою... Невинні діти. Моя думка лине до мільйонів українських біженців, які змушені втікати, залишаючи все позаду, і відчуваю великій біль за тих, які навіть не мають змоги втекти...

Все це – нелюдяне, більше того, це є святотатством, бо виступає проти сакральності людського життя, насамперед, проти беззахисного людського життя, яке слід шанувати та захищати, а не винищувати, і яке є понад будь-якими стратегіями. Не забуваймо: це нелюдяна та святотатська жорстокість. Помолімося в тиші за тих, що страждають".

Папа вчергове закликав кожну спільноту та кожного вірного єднатися з ним в п’ятницю, 25 березня у здійсненні урочистого акту посвячення людства, особливо, Росії та України, Непорочному Серцю Марії, щоби Вона, Цариця миру, випросила для світу мир.