Молодіжна проща до Унівської лаври проходить у гібридному форматі

Молодіжна проща до Унівської лаври проходить у гібридному форматі - фото 1
Сьогодні до Унівської Свято-Успенської лаври вирушила 28-ма молодіжна проща, організована Товариством українських студентів-католиків «Обновою» і монахами Студійського уставу. Розпочалася вона Архиєрейською Літургією в храмі св. Архистратига Михаїла у Львові.

Богослужіння очолив єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ владика Йосиф (Мілян), який свого часу був головою Патріаршої комісії УГКЦ у справах молоді та відновив академічне капеланство.

У своїй проповіді під час Літургії владика Йосиф нагадав історію жінок-мироносиць, які прийшли до Гробу Господнього, шукали Тіло Христове, а стали свідками Воскресіння.

«Шукайте і стукайте, — закликав владика Йосиф. — Ці два завдання особливо притаманні людям молодого віку. Вони у постійному пошуці. Вони настирливо стукаюють у всі двері аби справді зреалізувати себе. Аби у контексті життя в світі отримати пропозиції і розвинути те, що Бог поклав у них на серці, чого навчила школа і батьки. Шукати — це особливе завдання і особливий поклик молодих людей. І ті, хто справді не бояться розчаруватися і уповають на силу Всевишнього, ті, що з великим ентузіазмом беруться до праці в церкві і суспільстві, шукаючи знаходять».

Єпископ Йосиф (Мілян) - фото 72465
Єпископ Йосиф (Мілян)

 

«Мабуть відповідальність за Церкву, за святість чи досконалість Церкви сьогодні лежить на молоді, бо вона — Церква, сучасна, не майбутня. І на її здорові плечі потрібно покласти відповідальність за майбутнє, за розвиток, за досконалу, святу Церкву, яку вона має побудувати. І що би це сталося, молоді люди мусять йти, мусять шукати, мусять стукати, — наголосив владика Йосип. — Унівська проща у третю неділю травня — це особлива нагода для молоді Галичини і Львова, яка в непростих умовах дощу, холоду і болота долає ці кілометри, аби у стін Унівської чудотворної ікони віддати свої прохання. Застукати там до неї, попросити її захисту, проводу, попросити молитися за силу, яка дасть нам наснагу у постійних пошуках, утвердженні віри, любові, милосердя. Так важливо, йдучи на прощу, відкинути наші земні помисли і шукати великого, за закликом Патріарха Йосипа — великого бажайте!»

Минулорічна, 27ма проща відбулася виключно в онлайн-режимі. Цього року обновляни вирішили поєднати два формати: група молоді рушила у дводенну прошу до Унівської лаври, з якої ведеться трансляція на фейсбук-сторінці товариства, і таким чином до прощі можуть долучитися віруючі онлайн.

Прочани - фото 72466
Прочани

 

Група з 16 осіб на чолі зі священником о. Романом Гнатівим рухається старою дорогою зі Львова до Глинянь, там мають заночувати, а завтра зранку мають рушити до Унева. По дорозі вони моляться, співають. Через таку кількість людей, кожен з прочан має можливість порозмовляти зі священником.

У кожному селі, через яке проща проходить, у церкві правиться молебень і священник проповідує. З цього іде онлайн-трансляція і віртуальні прочани можуть спільно молитися, послухати проповідь і задати запитання душпастирю. Крім того, обновляни роблять відеотрансляції з пішої прощі та виставляють фото на фейсбук-сторінці, щоби створювати відчуття присутності для тих, хто онлайн.

За словами Вероніки Гнилиці, голови львівського осередку ТУСК «Обнова», ще такої малочисельної прощі не було. Бо навіть у першій прощі йшло близько 100 людей. Але вона сподіваються, що до них ще долучиться молодь, як це традиційно є щороку.

У суботу ввечері в Унівській лаврі відбудуться Вечірня та інші Богослужіння, але не буде традиційних для прощі нічних чувань і молитовної ходи зі свічками на Чернечу гору. А в неділю, на свято Унівської ікони Богородиці, в лаврі відправлять Літургію, яку очолить ігумен єромонах Йона.