Монахи студити УГКЦ отримали нового ігумена

20.06.2020, 13:17
Католики
Ігумен Йона ( Максім) та Патріарх Святослав - фото 1
Ігумен Йона ( Максім) та Патріарх Святослав
Джерело фото: УГКЦ
18 червня 2020 року в Святоуспенській Унівській Лаврі відбулись вибори Ігумена. Братія обрали єромонаха Йона (Йозеф Максім) ігуменом терміном на п'ять років.

19 червня 2020 року Патріарх Святослав затвердив вибір своїм Декретом. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

За словами Блаженнішого Святослава, вибір єромонаха Йони на ігумена є актом великої довіри до нього з боку співбратів та знаком того, що братія підтримуватиме нового ігумена у здійсненні його уряду для добра монастиря.

Глава УГКЦ подякував отцям і братам студитам за жертовне служіння, яке вважає «великим благословенням для УГКЦ».

«Дякую Вам, що, незважаючи на всі виклики, докладаєте зусиль, щоб обслуговувати духовні потреби сотень тисяч вірних нашої Церкви в різних куточках України. Особливу подяку складаю за те, що, коли "настала повнота часу", допомогли здійснити задум мого славного попередника, митрополита Андрея, який заповів отцям студитам розвивати своє монаше покликання за Збручем. Плодом цієї мрії став монастир Святого Антонія в Обухові на Київщині. При цьому не можна применшити значення вашої духовної матері – Успенської Унівської лаври, до якої впродовж останніх десятиліть линуть цілими потоками спраглі серця, зокрема нашої молоді, щоб зустрітися із Творцем», – пише Глава УГКЦ у вітальному листі.

Блаженніший Святослав побажав ігумену Йоні рішучості у здійсненні служіння.

Єромонах Йона народився 21 листопада 1974 р. в м. Левоча (Словаччина). Початкову богословську освіту здобув у Пряшівській Семінарії. 11 липня 1998 р. був рукоположений у священство єпископом Яном Гіркою. Восени 2004 р. вступив до Святоуспенської Унівської Лаври. У 2018 р. захистив докторат на тему студійського монашества у Папському Східному Інституті в Римі. До цього часу отець Йона виконував служіння настоятеля у Святомихайлівському Монастирі у Львові.