Московська Церква будувала тут гаражі, - директор заповідника «Чернігів Стародавній»

09 березня, 12:08
Православні
Московська Церква будувала тут гаражі, - директор заповідника «Чернігів Стародавній» - фото 1
Московський Патріархат в орендованих приміщеннях самовільно будував гаражі, паркани й нищив заповідний культурний шар.

Про це Укрінформу розповів директор заповідника "Чернігів Стародавній" Андрій Лісовий.

"Власником названого майна є держава, розпорядником – заповідник "Чернігів Стародавній". Майном безоплатно користувалася УПЦ МП. За новими змінами в законодавстві держава не може передавати майно в користування безоплатно. Термін попереднього користування закінчився в 2021 році. Ми запропонували єпархії УПЦ МП укласти договір оренди, однак вони відмовилися. Почали висувати зустрічні вимоги, що є абсолютно протизаконно", – сказав Лісовий.

За словами керівника заповідника, у жовтні-листопаді минулого року в Чернігові працювала комісія Міністерства культури, яка дійшла висновку про неналежне користування майном.

"Подальше користування майном у тому стані, в якому воно перебувало, загрожувало життю й безпеці людей. Окрім того, представники цієї церкви самовільно будували гаражі, паркани й нищили заповідний культурний шар. У конфлікті чернігівська громада однозначно зайняла нашу позицію. Ми поставили охорону по всьому периметру. Тому вважаю, що представників московської Церкви в заповіднику "Чернігів Стародавній" більше не буде, як би вони не називалися", – додав Лісовий.

Нагадаємо, 7 березня представники Заповідника «Чернігів стародавній» опечатали будівлі Свято-Троїцького комплексу, якими корстувалася УПЦ МП