Московського Патріархату там однозначно не повинно бути, - релігієзнавиця про Почаївську лавру

08 березня, 17:55
Держава
Московського Патріархату там однозначно не повинно бути, - релігієзнавиця про Почаївську лавру - фото 1
У Почаївській лаврі не повинно бути Московського Патріархату, а питання передачі святині Українським Церквам не потрібно відкладати.

Про це заявила в інтерв’ю Суспільному релігієзнавиця, докторка історичних наук Елла Бистрицька, передає Релігійна правда.

На питання, чи варто це вирішувати зараз, під час війни, чи краще зачекати, Бистрицька відповіла, що питання саме на часі.

“Цього не потрібно відкладати, раз Церкви піднімають це питання, значить це на часі. І Московського Патріархату там не повинно бути, однозначно. Є одне але, річ у тому, що на Почаївській горі збудований Преображенський храм. І ця територія не входить до складу заповідника, і це питання також потребує вирішення”, – зазначила вона.

Релігієзнавиця зазначила, що в лаврі може служити як ПЦУ, так і УГКЦ.

“Своє право на лавру заявила Православна Церква України і заявила Греко-Католицька Церква, зокрема чин Святого Василія Великого. Очевидно, треба виходити з рації сьогоднішнього дня, мені так здається. І не ставити питання “або-або”. А якщо ми поставимо “і”? Механізм розв’язання цієї проблеми не буде швидким, на мою думку, розв’язувати це питання потрібно дуже виважено. І критерієм повинен бути міжконфесійний мир в Україні”, – наголосила вона.