Москва не просто так витрачає шалені кошти, аби на Волині залишились її релігійні громади, - настоятель монастиря ПЦУ

08 квітня, 14:11
Суспільство
Москва не просто так витрачає шалені кошти, аби на Волині залишились її релігійні громади, - настоятель монастиря ПЦУ - фото 1
Релігійним громадам на Волині завжди бракувало грошей на ремонт, відбудову храму. Однак громадам Московського Патріархату, які не захотіли перейти в ПЦУ та ще залишилися у меншості, тепер вистачає на все.

Про це в інтерв'ю 12 каналу розповів намісник Свято-Миколаївського монастиря ПЦУ у Жидичині о. Константин Марченко, передає ВСН.

"Всі знають, особливо по селах, якийсь певний період - чи раз в квартал чи раз в рік село постійно збирає на щось гроші, завжди їх не вистачає перекрити, щось зробити. Системно 30 років щось не вистачало і тут, коли лишилася меншість, манна з неба - в кожному селі, де лишилася меншість, поз'являлися доволі пристойні будиночки, які за рік поосвоювали по 2-3 мільйони", - зазначив він.

Настоятель зауважив, що у його монастир монастирі постійне йде якесь будівництво, тож у цінах на матеріали він добое орієнтується

"І як люди, громади, які кількісно зменшилися, які до цього 30 років нічого не мали, нічого їм не вистачало, сьогодні їм вже всього вистачає і в них все є. Це означає, що хтось їх фінансує, свідомо фінансує для того, щоб зберегти мережу. Тому що коли є мережа, коли є навіть дві-три сім'ї, але вони вірні твоїй ідеї, ти обов'язково будеш знати і про все, що робиться на тій території і в тій громаді. І тут вже виникає питання - яка саме інформація і кого буде цікавити? З досвіду окупованих територій ми знаємо, яка інформація цікавить. Коли приходили до людей - колишніх атовців, колишніх волонтерів і казали «виходь, принось, віддай рушницю». Коли люди казали - «в мене нічого нема», вони казали «ми знаємо, що в тебе є». Звідки люди, які приїхали з Росії, з ФСБ, в якесь забите українське село, знають, в яку хату йти, хто яких принципів і далі дотримується і що в нього в хаті є?! Ну звичайно, це зробили сусіди, ті такі невинні сусіди, які сьогодні теж на День Незалежності у вишиванках і кажуть «ні, ми ніякого відношення до Москви не маємо»", - підкреслив священнослужитель.