Моспатріархат – це проект з поширення "русского мира" та потужний інструмент у війні Росії проти України, — Цибульська

14 квітня, 10:31
Суспільство
Моспатріархат – це проект з поширення "русского мира" та  потужний інструмент у війні Росії проти України, — Цибульська - фото 1
Очільниця нещодавно створеного Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Любов Цибульська вважає, що Московський Патріархат – це великий проект з поширення «русского мира», потужний інструмент у гібридній війні Росії проти України.

Про це Цибульська заявила в інтерв’ю Укрінформу, передає Детектор Медіа.

«Я переконана, що Московський Патріархат – це такий великий проект з поширення "русского мира", потужний інструмент у гібридній війні Росії проти України. Про це треба говорити», – зауважила вона.

Цибульська додала, що Московський Патріархат поширює тези російської пропаганди.

«Його основне завдання – втримати якомога більше людей в інформаційній, культурній, політичній орбіті країни-агресора. І ці завдання ніяк не збігаються з рухом сучасної України», – підкреслила Цибульська.

Російська Православна Церква представлена в Україні своєю філією, яка носить назву Українська Православна Церква Московського Патріархату.

У березні 2021 року для протидії російській дезінформації та пропаганді в Україні створили два спеціальні органи. Зокрема, у складі Мінкульту створюється Центр протидії дезінформації. Очолить Центр Любов Цибульська, яка була керівницею групи з аналізу гібридних загроз Українського кризового медіацентру.

Крім того, на базі РНБО створений ще один орган під назвою Міжнародний центр протидії дезінформації. 2 квітня президент Володимир Зеленський підписав указ про призначення Поліни Лисенко керівником Міжнародного центру протидії дезінформації.