Моспатріархат в Естонії найняв адвокатів, які відстоюватимуть право на зв’язок з РПЦ

21 травня, 11:10
Світові
Моспатріархат в Естонії найняв адвокатів, які відстоюватимуть право на зв’язок з РПЦ - фото 1
Естонська Православна Церква Московського Патріархату (ЕПЦ МП) найняла адвокатів для юридичного відстоювання свого права на зв’язок з Російською Православною Церквою.

Про це повідомила депутат Європарламенту від Естонії Яна Тоом, інформує ДФУ.

“Тема про необхідність відмови ЕПЦ МП від зв’язку з Московським Патріархатом, ініційована міністром внутрішніх справ Лаурі Ляенеметсом, має перейти на юридичну площину”, – наголосила Тоом.

За її словами, для цього ЕПЦ МП провела переговори і найняла адвокатів Стевена-Христо Евестуса та Артура Князєва з юридичної фірми Sirel & Partnerid. Адвокат Князєв наголосив, що православні Московського Патріархату не порушували жодних законів.

Раніше глава МВС Лаурі Ляэнеметс закликав засудити діяльність Московського Патріархату, заборонити його діяльність в Естонії та розірвати зв’язки ЕПЦ МП з РПЦ.

Він попередив, що якщо Церква сама не вживе відповідних заходів, держава як крайній захід може примусово припинити діяльність пов’язаних з нею юридичних осіб.

6 травня естонський парламент ухвалив заяву “Про визнання Московського Патріархату інституцією, що підтримує військову агресію”, закликавши ЕПЦ розірвати зв’язки з Московським Патріархатом.