• Головна
  • Новини
  • Світові
  • Можливі релігійні конфлікти. Кадиров відреагував на рішення мін'юсту Росії про заборону збірника "Сахіх аль-Бухарі"...

Можливі релігійні конфлікти. Кадиров відреагував на рішення мін'юсту Росії про заборону збірника "Сахіх аль-Бухарі"

01.09.2022, 13:02
Світові
Можливі релігійні конфлікти. Кадиров відреагував на рішення мін'юсту Росії про заборону збірника "Сахіх аль-Бухарі" - фото 1
Мін’юст РФ включив одну із священних мусульманських книг до списку екстремістської літератури. Рамзан Кадиров після цього пригрозив громадянською війною в Росії.

Про це очільник Чеченської республіки написав у своєму Telegram-каналі, передають Новини Live.

Кадиров розкритикував постанову міністерства юстиції РФ, яке, спираючись на рішення суду в Татарстані, заборонило сунітський збірник "Сахіх аль-Бухарі". Цю священну для людей, які сповідують іслам, книгу, внесли до списку екстремістської літератури.

"Тепер мільйони мусульман Росії здивовані: як сповідувати релігію, якщо в країні починають забороняти канонічні релігійні видання?" — заявив Кадиров.

Заборонена мін’юстом РФ книга — це один із шести основних сунітських збірників про життя та висловлювання (хадисів) пророка Мухаммада.

Вони були зібрані середньовічним богословом Мухаммедом аль-Бухарі.

"Сахіх аль-Бухарі" для сунітської течії ісламу є однією із трьох найдостовірніших збірок з деталями біографії пророка Мухаммада. Деякі ісламські богослови взагалі називають цю збірку другою священною книгою ісламу після Корану.

Чеченський лідер заявив, що після такого рішення мільйони мусульман, які живуть на території росії, не будуть почуватися у цій країні, як удома.

Тому, наголосив Рамзан Кадиров, цілком можливою є різка, радикальна реакція ісламської частини населення РФ на дії центральної влади. "Тут релігія наказує мусульманину діяти зовсім інакше", — натякнув на можливі релігійні конфлікти, аж до громадянської війни в Росії, глава Чеченської республіки.