Мукачівська єпархія УПЦ МП перестала поминати Кирила, а Хустська й далі це робить

06 березня, 12:20
Православні
Мукачівська єпархія УПЦ МП перестала поминати Кирила, а Хустська й далі це робить - фото 1
На Російську агресію проти України та благословення армії ворога  Патріархом РПЦ Кирилом Гундяєвим вже відреагував один із найвпливовіших духівників Закарпаття - митрополит Мукачівський Феодор (УПЦ МП).

Він 1 березня 2022 року публічно повідомив про повне припинення Мукачівською єпархією УПЦ МП поминати на всіх богослужіннях Патріарха Кирила, який досі не засудив війну Росії проти України.

Мукачівська єпархія УПЦ МП перестала поминати Кирила, а Хустська й далі це робить_1

Зараз таке рішення вже прийняла більшість єпархій УПЦ МП. Однак, на території Закарпатської області діє ще одна московська єпархія – Хустська єпархія УПЦ МП, яка досі публічно не заявила про припинення поминання Московського Патріарха, прихильника війни в Україні - Кирила Гундяєва.

Закарпаття.online провело розслідування і встановило тісний зв'язок керівництва Хустської єпархії УПЦ МП – митрополита Марка Петровція та вікарія, єпископа Симеона Голубки із РПЦ:

"Симеон Голубка має рідного брата єпископа Наро-Фоминського, вікарія патріарха РПЦ Кирила Гундяєва - Парамона Голубку, який також перебуває на посадах голови фінансово-господарського управління РПЦ (з серпня 2020 року), а у період з 2019 по 2020 р.р. був намісником Троїце-Сергієвської лаври, одної з найбагатших в Росії. Рідна сестра Симеона Голубки також має важливий напрямок в РПЦ, перебуває на посаді казначея в структурі РПЦ – Серафима Голубка. Також, Симеона Голубку пов’язують із іншими вагомими фігурами в РПЦ – митрополитом Архангельським Даниїлом Доровським та митрополитом Орловським Тихоном Доровським. В окремих кругах ці сім`ї об’єднують в один релігійний клан «Доровські - Голубки», які суттєво впливають на релігійну ситуацію в регіоні".

Мукачівська єпархія УПЦ МП перестала поминати Кирила, а Хустська й далі це робить_2

У повідомленні наголошено, що після публічної заяви митрополита Феодора, окремі священики підтримали таку позицію та очікували однотипну реакцію на дії РПЦ з боку керівництва Хустської єпархії УПЦ МП, однак, отримали зворотне.

"Попри це, окремі, відчайдушні священики Хустської єпархії УПЦ МП все ж наважилися публічно засудити Патріарха РПЦ Кирила Гундяєва та закликати до закінчення війни. Тепер духівники отримують погрози та їх змушують видалити з соціальних мереж будь-які звернення чи заклики, до відповідного розпорядження.

Вельмишановне керівництво Хустської єпархії УПЦ - в Україні війна з Росією, яка винищує наш народ, дітей, віру та майбутнє. Ми вважаємо, що з таким не зволікають, тому закликаємо Вас піти вслід за Мукачівською єпархією УПЦ та не прославляти того, хто підтримує війну в Україні.

Ми впевнені, що після перемоги України над агресором, всі українці очікують об’єднання церков в Єдину помісну церкву України", - повідомляє Закарпаття.online.