Мусульманам Росії заборонили одружуватись на немусульманках

11 листопада, 14:00
Світові
У Духовному управлінні мусульман РФ винесли богословський висновок, згідно з яким мусульманам не слід одружитися з представницями інших релігій.
Мусульманам Росії заборонили одружуватись на немусульманках - фото 61551

Про це повідомляє Інтерфакс-релігія.

"Рада улемів ДУМ РФ ухвалила, що міжконфесійні шлюби, зокрема з представницями людей Писання (християни, юдеї - ІФ), на території РФ неприпустимі і можливі лише в певних одиничних випадках за рішенням місцевого муфтія, який розглядає і бере до уваги всі обставини конкретного випадку ", - йдеться у висновку, опублікованому у вівторок на сайті організації.

На думку богословів ДУМ РФ, в шлюб з мусульманином може вступити та немусульманка, яка, наприклад, вважає Ісуса не Богом, а Божим посланцем, поряд з Мухаммадом, визнаючи існування одного єдиного Бога, і висловлює готовність виконувати розпорядження Священного Корану.

Автори заяви зазначають, що для двох таких близьких людей, як чоловік і дружина, для міцності їх союзу важлива наявність загальних життєвих цінностей. "Єдність, схожість подружжя в питаннях релігії і духовності є найважливішою умовою їх спільного щасливого життя", - підкреслюється в повідомленні.

Тим часом ісламознавець, професор МЛУ Роман Силантьєв пояснив, що в сунітському ісламі існує чотири правових школи, три з них забороняють одруження з немусульманками, а одна, найпоширеніша в Росії - ханафітського, дозволяла.

"Виходить, що богословське висновок ДУМ РФ суперечить школі, до якої належать майже всі їх віруючі. До того ж воно претендує на те, щоб носити якийсь загальноісламськими характер, а це так само ненормально, якщо б Православна Церква стала робити заяви від імені всіх християн ", - зауважив ісламознавець.

За його словами, тема шлюбів з іновірцями дійсно одна з серйозних питань, оскільки багато мусульман в Росії вступали в шлюб з християнками.