Мусульмани сьогодні починають святкувати Ураза-байрам

17.07.2015, 10:21
Мусульмани сьогодні починають святкувати Ураза-байрам - фото 1
Це одне з найбільш значущих релігійних свят в ісламі, яке знаменує закінчення місяця посту Рамадан. Цьогоріч мусульмани відзначають Ураза-байрам 17-19 липня.

Ураза_байрам.jpgЦе  одне з найбільш значущих релігійних свят в ісламі, яке знаменує закінчення місяця посту Рамадан. Цьогоріч мусульмани відзначають Ураза-байрам 17-19 липня.

Традиція святкування дня розговіння бере свій початок з часів пророка Мухаммеда, з 624 року. Після вечірнього намазу починає звучати такбир - свідчення того, що Рамазан підійшов до кінця. Мусульмани, хто в мечетях, хто вдома, чекають на нього, і після того, як він зазвучить, вітають один одного зі святом.

Вранці після сходу сонця в мечеті здійснюють спеціальну молитву - ід-намаз, а потім надягають святковий одяг, накривають щедрі святкові столи - для родичів, друзів, сусідів і дарують один одному подарунки.

У цей день або напередодні належить виплатити нужденним обов'язкове пожертвування - закят уль-фітр, відвідати батьків, старших і хворих, відвідати кладовище, пом'янути покійних і прочитати над могилами уривки з Корану.