Мусульмани у Києві готуються до Ураза-байрам

08 квітня, 11:00
Культура
Мусульмани у Києві готуються до Ураза-байрам - фото 1
Мусульмани готуються до одного з двох головних свят в ісламі – Ураза-байрам, яке знаменує закінчення суворого посту та священного ісламського місяця Рамадан.

Суспільному Крим муфтій Духовного управління мусульман України "Умма" Мурат Сулейманов та голова Духовного Управління мусульман АРК Айдер Рустемов розповіли, як відбудеться святкування Ураза-байрам 9 квітня.

"О 8 годині у нас починається святкова молитва. Після цього люди виходять з дітьми, є у нас подарунки для дітей, у дворі буде невеличка програма, не дуже плануємо святкувати під час війни, але будуть подарунки для дітей. Найголовніша подія — це молитва. У нас свято починається з молитви, ми молимося і після цього люди, якщо хочуть, то залишаються з дітьми й вони граються, якщо хочуть - повертаються до своїх домівок, або до родичів, або на роботу працювати. Але такого прям святкування у нас немає", — зазначив Сулейманов.

Він розповів також про деякі особливості, зокрема на святковій молитві треба бути вдягненим у найкращий одяг. У мечеті згадувати Всевишнього, читати додатково молитву та чекати імама. Після цього приходить імам, починається молитва і після ще є невелика проповідь на 10-15 хвилин.

"Після цього говориться про милостень, яку необхідно виплачувати після завершення місяця Рамадан, про сам Рамадан й наскільки він важливий для нас. Це такі загальні речі, які ми кажемо під час нашої проповіді і після цього ми завершаємо нашу молитву, кожен вітає один одного і потім кожна мечеть робить свою особисту програму й можна долучитися до неї. Це святкування, солодощі, кава, чай", — розповів Муратов.

Святкування відбудеться за адресою вул. Дегтярівська, 25-а.

Айдер Рустемов зазначив, що проповідь проводиться двома мовами — кримськотатарською та українською.

"Проводиться святкова проповідь кримськотатарською та українською мовами. Зараз війна. Раніше робили заходи в парках, зараз ми цього не робимо. Буде кавабрейк й солодощі для дітей. Збір людей починається раніше, а безпосередньо сам намаз о 8:00", — наголосив він.
Проповідь відбудеться за адресою Берестейський проспект, 67/1.

Якого числа починається свято у мусульман

Мусульмани орієнтуються на місячний календар, тож дата свята щороку змінюється. У 2024 році Ураза-байрам настане 10 квітня, а якщо точно — в ніч з 9 на 10 квітня, перший день молодого місяця.

Коли закінчується

Свято Ураза-байрам триває від одного до трьох днів, залежно від країни. При цьому святкування та застілля можуть тривати набагато довше. Наприклад, якщо Ураза-байрам випадає початку чи середину тижня, то гуляння можуть продовжитися і вихідних.