• Головна
  • Новини
  • Музей історії України через суд вимагає знести каплицю УПЦ МП біля Десятинної церкви...

Музей історії України через суд вимагає знести каплицю УПЦ МП біля Десятинної церкви

13.02.2021, 09:00
Музей історії України через суд вимагає знести каплицю УПЦ МП біля Десятинної церкви - фото 1
Капличку біля фундаменту Десятинного храму  УПЦ МП називає «Десятинним Храмом Пресвятої Богородиці». Скандал навколо зведення каплички біля фундаменту Десятинної церкви тягнеться з 2005 року.

Національний музей історії України подав позов до Господарського суду Києва і вимагає знести каплицю УПЦ МП, яка, ймовірно, була побудована самовільно біля залишків Десятинної церкви. Про це йдеться в Єдиному державному реєстрі судових рішень, повідомляє Главком.

Господарський суд Києва задовольнив клопотання музею і призначив судову земельно-технічну експертизу, яка повинна встановити, чи дійсно каплиця розташована на території музею.

Ухвала Господарського суду Києва - фото 66796
Ухвала Господарського суду Києва

 

Музей також просить скасувати запис про державну реєстрацію права власності на каплицю, загальною площею 133,2 кв. м на вулиці Володимирській, 2.

Суд призначив підготовче засідання на 17 березня.

Скандал навколо зведення каплички біля фундаменту Десятинної церкви, який УПЦ МП називає «Десятинним Храмом Пресвятої Богородиці», тягнеться з 2005 року. Конфлікт між релігійною громадою і музейниками з одного боку і релігійною громадою УПЦ МП загострився після 25 січня 2018 року, коли представники націоналістичних організацій демонтували інформаційний борд каплиці. Активісти у балаклавах зрізали стенд каплиці. Вони також спалили паперові повідомлення, які зберігалися під склом. Активісти вимагають зруйнувати незаконну каплицю і повернути землю під будівлею під контроль Національного музею історії України.

У лютому 2018 року Національний музей історії України подав позов до Окружного Адміністративного суду Києва щодо визнання протиправним та скасування рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень на незаконно побудовану нежитлову будівлю на земельній ділянці, яка перебуває у постійному користуванні музею.

Національний музей вважає протиправним рішення Державного реєстратора від 24 липня 2013 року, за яким за УПЦ МП зареєстровано право власності на нежитлову будівлю, каплицю, загальною площею 133,2 кв. м за адресою вул. Володимирська, 2.