Музею Шептицького у Львові передали колишню будівлю школи поліції

06 жовтня, 16:06
Суспільство
Музею Шептицького у Львові передали колишню будівлю школи поліції - фото 1
Приміщення колишнього монастиря отців-реформатів на вул. Кривоноса у Львові, яке раніше належало МВС, передали Львівській архиєпархії УГКЦ. Приміщення пристосують для розвитку Музею митрополита Андрея Шептицького.

Про це повідомляє ZAXID.NET.

«Тепер приміщення колишнього костелу офіційно можна реєструвати як власність Львівської Архиєпархії УГКЦ для повноцінного створення музею митрополита Андрея Шептицького.

Сьогодні ми отримали акт прийому-передачі для приміщення, яке приєднане з нашим храмом Священномученика Климентія Шептицького. Цей документ дає старт остаточному оформленню приміщення та його реставрації», – зазначено у повідомленні музею.

Приміщення, в якому раніше працювала школа міліції, належало Міністерству внутрішніх справ. Це два поверхи площею близько 1 тис. м2, які примикають до церкви священномученика Климентія Шептицького (УГКЦ). Їх передали на баланс ЛОДА, а адміністрація передала архиєпархії. До цієї передачі музей вже користувався першим поверхом будівлі. Тепер у його використанні – ще й другий поверх, підвали та горище. Школа поліції отримала натомість велике приміщення на Рясному.

Як повідомили у музеї, на загальній площі майже 2300 м2 простору розширять експозицію, а також обладнають реставраційну майстерню, дитячу кімнату, лекторії, коворкінг та приміщення для пластунських гуртків. У перспективі настоятель храму та директор музею о. Севастіян Дмитрух планує пристосувати частину приміщень для реабілітації ветеранів. Тому для доступності там облаштують зовнішній ліфт.

На базі музею планується створити великий духовно-освітній центр Митрополита Шептицького.

Нагадаємо, ця справа передачі приміщень тягнеться багато років. Вимагаючи в МВС повернути церкві приміщення колишнього монастиря, о. Севастіян Дмитрух навіть погрожував оголосити голодування.