МЗС прокоментувало заяву ООН про «дискримінаційний характер» обшуків у будівлях УПЦ МП

27 березня, 13:16
Україна і світ
МЗС прокоментувало заяву ООН про «дискримінаційний характер» обшуків у будівлях УПЦ МП - фото 1
Україна гарантує свободу віросповідання – про це заявив речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко. Таким чином він прокоментував звіт про права людини в Україні Управління Верховного комісара ООН.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Ніколенко звернув увагу на висновки звіту, за якими обшуки в будівлях УПЦ МП можуть мати «дискримінаційний характер».

«Україна – демократична держава, в якій гарантується свобода віросповідання. Водночас свобода не тотожна праву займатися діяльністю, яка підриває національну безпеку», – зазначив речник МЗС.

Він додав, що відомство закликає Управління Верховного комісара з прав людини «утримуватися від незбалансованих політичних оцінок, а базувати свої доповіді на фактах».

ООН оприлюднила звіт УВКПЛ 24 березня. Згідно з його оцінкою, Управління «занепокоєне», що дії влади щодо Української Православної Церкви Московського Патріархату можуть бути «дискримінаційними».

Починаючи з жовтня 2022 року, СБУ провело на об’єктах УПЦ МП по всій Україні низку обшуків. У результаті слідчих дій, серед іншого, правоохоронці виявляли «велику кількість антиукраїнських матеріалів», а також документи, які підтверджують наявність російського громадянства у керівництва єпархіальних структур.

В УПЦ МП раніше закликали «не розпалювати внутрішню війну», заявляючи, що звинувачення у колабораційній діяльності на адресу деяких священиків є «недоведеними та безпідставними».