МЗС перевіряє інформацію про продаж бруківки з музею-заповідника "Херсонес Таврійський"

23.11.2020, 09:10
Держава
МЗС перевіряє інформацію про продаж бруківки з музею-заповідника "Херсонес Таврійський" - фото 1
Міністерство закордонних справ проводить перевірку інформації про продаж бруківки з музею-заповідника "Херсонес Таврійський", територія якого з 2013 року включена в список світової спадщини ЮНЕСКО.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на фейсбук-сторінку першого заступника міністра закордонних справ України Еміне Джапарову.

"Оголошення таке було розміщено на сайті Аvito . Тепер його там немає, вивчаємо ситуацію. Це, на жаль, страшна "класика" окупаційного жанру, яку в разі підтвердження, доведемо до міжнародних партнерів", - зазначила заступниця міністра.

18 листопада повідомлялося про завершення робіт з укладання бруківки на території біля Свято-Володимирського кафедрального собору в Херсонесі. Як стверджують в адміністрації музею, покриття не було предметом охорони: воно було демонтовано.

Цього ж дня на сайті Аvito з'явилося оголошення про продаж понад 1000 кв. м бруківки, нібито демонтованої "з місця хрещення князя Володимира". Публікацію розмітили від імені компанії "Грунт опт.рф".

Адміністрація музею-заповідника назвала це оголошення провокацією. "Розцінюємо це як намагання недобросовісних продавців елементарно" набити "ціну на абсолютно звичайний товар, який відношення до музею-заповіднику не має", - йдеться на сайті "Херсонеса Таврійського".

Пізніше адміністрація опублікувала лист, де компанія "Грунт опт.рф" вибачилася за розміщення цього оголошення.

МЗС перевіряє інформацію про продаж бруківки з музею-заповідника 'Херсонес Таврійський' - фото 62135