МЗС РФ опублікувало доповідь про права людини в Україні, яка базується на заявах УПЦ МП про "гоніння і захоплення"

Представники МП не встали у Раді на знак вшанування героїв російсько-української війни - фото 1
Представники МП не встали у Раді на знак вшанування героїв російсько-української війни
МЗС РФ на своєму офіційному ресурсі опублікувало доповідь «Про ситуацію з правами людини в окремих країнах». У цій доповіді щодо України російське МЗС подало, як свою офіційну позицію, заяви УПЦ МП про так зване "переслідування". Мова йде про приєднання парафій і священиків до ПЦУ, які в УПЦ МП називають «захопленнями» і «гоніннями». При чому до уваги не були взяті ні заяви офіційних державних представників, ні поліції, ні підсумкові рішення українських судів.

У доповіді МЗС РФ існує розділ «Дискримінація служителів і прихожан канонічної Української Православної Церкви». Прокоментували цей розділ з доповіді МЗС РФ у "Духовному фронті України".

У доповіді РФ йдеться про "продовження «гонінь» на «канонічну Церкву» за президентства Володимира Зеленського. У РФ вже готові захищати УПЦ МП і підготовлюють відповідне інформаційне підґрунтя для цього. Щоб потім все нібито «благородно» виглядало, адже з точки зору Путіна, РФ не нападає, а тільки «захищає» російськомовних і вірян РПЦ в інших країнах.

У МЗС РФ пишуть: "У всіх випадках захоплень громади УПЦ (МП, – ред.), попри тиск влади, відмовлялися переходити в ПЦУ і продовжували збиратися для богослужінь в приватних будинках і підсобних приміщеннях".

При цьому у доповіді не згадано про те, що рішення про переходи приймалися на зборах громад. Відомі випадки голосування, коли на зборах за ПЦУ проголосувало 107 людей, проти трьох, які були за МП.

У доповіді МЗС РФ пише і про побиття прихильниками ПЦУ вірянина УПЦ МП в Задубрівці. Попри те, що українська поліція спростувала таку версію і назвала причину побиття – алкоголь, тобто побутовий конфлікт. Те, що суд віряни УПЦ МП із Задубрівки програли, не потрапило в «доповідь» РФ.

Згадали в РФ і про парафію в селі Припутні Чернігівської області. Там громада ПЦУ виграла всі суди, щоб користуватись храмом, але через провокації прихильників УПЦ МП вони змушені були служили під замкненим храмом. На священика ПЦУ в Припутнях навіть нападали проросійські тітушки, але про це у звіті МЗС РФ ні слова. "4 квітня 2021 р. радикали захопили храм в с. Припутні (Чернігівська область). Приїжджі загарбники видворили всіх прихожан з церкви і повісили на двері свої замки", – пишуть в доповіді МЗС РФ.

Також згадали у Москві і за село Заболоття (Рівненська область). На думку РФ, там ПЦУ "захопили храм за підтримки районних депутатів". Хоча в червні 2019 року свою канонічну підлеглість члени громади визначили на загальних зборах, де 216 членів громади із 223 присутніх на зборах проголосували за зміну канонічної підлеглості та перейшли у підпорядкування Православної Церкви України. У Росії і в УПЦ МП такі дії, знову названі "захопленнями".

"УПЦ МП створює картинку для дискредитації України на міжнародній арені Російською Федерацією, використовуючи наглу брехню. Повірить РФ хтось чи ні, це інше питання. Важливо, що Московський патріархат в Україні є інструментом гібридного впливу на Україну і дестабілізації. Крім того, РПЦ є ще одним аргументом і причиною Путіна «захищати від гонінь» своїх громадян. Щобільше, самі ж пропагандисти РПЦвУ прямо підтримують Путінську пропагандистську статтю про «один народ», отже вони готові, щоб їх захищали зелені чоловічки з РФ, а разпад СРСР, для таких є великою трагедією і роз’єднанням", - прокоментували доповідь МЗС РФ у "Духовному фронті України".