На Аскольдовій могилі у Києві молитовно вшанували Героїв Крут

29.01.2022, 23:40
Держава
На Аскольдовій могилі у Києві молитовно вшанували Героїв Крут - фото 1
29 січня у Києві пройшла акція вшанування пам'яті Героїв Крут. Її учасники пройшли від метро Арсенальна до Аскольдової могили, де відбулась панахида за загибими.

Молитву очолив о. Костянтин Пантелей, керівник Відділу пенітенціарного душпастирства УГКЦ. Про це повідомляють у монастирі Святого Василія Великого у Києві.

На Аскольдовій могилі у Києві молитовно вшанували Героїв Крут - фото 86236

Участь у молитві взяли о. Тома Кушка ЧСВВ, представник з храму св. Василія Великого та о. Ярослав Павлюк, сотрудник парафії УГКЦ у м. Вишневому, також активісти та молоді люди, які прийшли, щоб помолитися та віддати шану Героям Крут, які віддали своє життя за волю та незалежність України.

На Аскольдовій могилі у Києві молитовно вшанували Героїв Крут - фото 86234

Нагадаємо, бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року біля однойменної залізничної станції (між Бахмачем і Ніжином). Українські сили налічували близько тисячі осіб і складалися зі старшин і курсантів 1-ї Київської військової школи ім. Б. Хмельницького, 115-130 студентів першої сотні Студентського куреня та добровольців з Вільного козацтва ("Курінь смерті").

Більшовицькі сили в районі Крут становили близько 6 тис. солдатів та балтійських матросів, а безпосередню участь у бою взяли до 3 тис. осіб.

Бій під Крутами закінчився організованим відступом українських частин на потязі.

Втрати українців, за різними даними, становили від 80 до 100 загиблих. На думку дослідників, загальні втрати ворога могли сягати до 1500 убитих і поранених.

Під час бою більшовики взяли в полон сімох поранених студентів, ще 27 студентів потрапили до рук ворога, відступаючи в темряві. Їх катували, а потім стратили. Тіла убитих поховав місцевий священик на кладовищі с. Печі.

У 1918 році за рішенням Центральної Ради тіла полеглих у бою під Крутами вояків-студентів урочисто перепоховали на Аскольдовій могилі у Києві.

На Аскольдовій могилі у Києві молитовно вшанували Героїв Крут - фото 86237

Пам'ятник Героям Крут на Аскольдовій могилі виконано у формі гранітного хреста з тризубом. На ньому розміщено цитату з Євангелія від Йоана "Найбільша любов – життя покласти за друзів".