На Аскольдовій могилі встановили мініскульптуру, присвячену захисникам України
Про це повідомляє «Вечірній Київ».
Відтепер скульптура прикрашає дзвіницю церкви Св. Миколая Чудотворця УГКЦ, що розташована біля пантеону українських героїв.
Засновниця проекту «Шукай» Юлія Бевзенко розповідає, що скульптура є особливою через низку причин. Це перша скульптура проекту, що має кольори — яскравий синьо-жовтий прапор. Також дівчина, як правило, довго шукає мецената для створення скульптури — зараз же зголосилися одразу кілька. Крім того, вибір і узгодження локації для встановлення скульптури — теж довгий процес. Але не цього разу.
«Вперше змогла так швидко домовитись про встановлення скульптури — буквально за 7 хвилин. Дозвіл надав настоятель церкви Святого Миколая Чудотворця отець Ігор у телефонній розмові», — поділилася Юлія.
Отець Ігор пояснює: «Я все життя мріяв, щоб про Аскольдову могилу знали більше людей, — додав отець Ігор. — І коли почув про таку ініціативу, то в першу чергу подумав про молодь, яка завдяки таким проектам буде частіше приходити на це місце, молитися, вшановувати полеглих воїнів та нашу історію».
Місце справді є особливим: наприкінці XVIII — напочатку ХХ століття тут був розташований елітний некрополь, у 1918 році тут поховали юнаків, що загинули під Крутами. Нині тут розміщені сучасні поховання часів українсько-російської війни, зокрема, командира батальйону «Вовки Да Вінчі» і Героя України Дмитра «Да Вінчі» Коцюбайла. Юлія Бевзенко згадує, чому скульптуру встановили саме на дзвіниці:
«Ніколи не обираю місце встановлення сама, це завжди зумовлене представниками локації та міської влади. Але в той момент, коли ми з отцем Ігорем ходили Аскольдовою могилою, залунали дзвони на дзвіниці — і ми вирішили, що це знак».
Нова скульптура зображує воїна, який прихиляє коліно перед українським прапором. І її розташували спеціально так низько, щоб кожен відвідувач прихилив коліно — зокрема й у знак шани за полеглими.
До речі, бійці з батальйону «Вовки Да Вінчі» радили творцям щодо дизайну воїна на скульптурі, наприклад, наполягали на бороді (адже у військових немає часу голитися) та давали поради щодо його одягу. А меценати, які приєднались для створення скульптури, пожертвували кошти — а це 450 тисяч гривень — гуманітарному проєкту «На щиті», які займаються пошуком тіл загиблих воїнів.
Нова скульптура проекту «Шукай» стала вже другою, що присвячена українським захисникам. Так, у червні 2022 року на вулиці Богдана Хмельницького відкрили скульптуру на честь Привида Києва.