На цвинтар без алкоголю та пластику: в ПЦУ дали поради на поминальні дні

Симеон (Зінкевич) - фото 1
Симеон (Зінкевич)
У Дніпрі Православна Церква України закликала в поминальні дні, тобто тиждень після Великодня, не нести на кладовища алкоголь і пластикові квіти. Причиною цьому є те, що ці речі ніяк не пов'язані з вірою.

Про це в розмові з журналістами 22 квітня розповів керівник Дніпропетровської єпархії ПЦУ архиєпископ Симеон. Також він просив усіх людей, які зараз хворіють побути вдома, повідомляє 24 канал.

За словами священнослужителя у святкові дні передусім потрібно прийти й пом'янути людей.

Вживання алкоголю на могилах та пластмасові квіти на них ніяк не пов'язані з церквою та вірою. Молитва – це передусім єднанням з Богом, – додав владика Симеон.

Також він закликав не залишати хліб і алкоголь на могилах. Оскільки він вважає кращим просто прибрати місце поховання рідних.

Додамо, другий тиждень після Великодня є поминальним за померлими родичами.

Як РІСУ інформуавала, Львівська мерія ініціювала онлайн-нараду з представниками усіх християнських конфесій міста. Питання, яке обговорювали, – екологічна ситуація в країні та місті, а також шкода, яку завдає довкіллю пластик. Актуальною ця тема стає саме зараз - напередодні Великодня, адже більшість містян понесуть на могили своїх померли пластикові вінки та квіти. Отож усі Церкви закликали очистити кладовища від пластикових квітів і вінків.