На Дніпропетровщині священнослужитель УПЦ МП поширює у соцмережах російську пропаганду

30 серпня, 17:25
Православні
На Дніпропетровщині священнослужитель УПЦ МП поширює у соцмережах російську пропаганду - фото 1
Настоятель одного з храмів Криворізької єпархії УПЦ МП о. Георгій Гладиш розсилає проросійські агітки по різних православних групах у соціальних мережах.

На Дніпропетровщині священнослужитель УПЦ МП поширює у соцмережах російську пропаганду - фото 120175
На Дніпропетровщині священнослужитель УПЦ МП поширює у соцмережах російську пропаганду - фото 120174

"Це — його останні z-шедеври. Щоб Ви розуміли: такі думки — норма для великої кількості духовенства УПЦ на сході України і в Києві. Трохи менше таких думок у духовенства в центральних регіонах України. На Заході - це більше виключення", — повідомив у своєму телеграм-каналі о. Андрій Пінчук.

Він подає скрін з екрану телефону, де видно номер, з якого надходило повідомлення. Цей номер у мережі ідентифікується як номер о. Георгія.

На його думку, за колабораціонізм серед священників УПЦ МП має слідувати жорстка реакція з боку архиєреїв, а за колабораціонізм серед архиєреїв — жорстка реакція синоду.

"Але на тепер ми майже не бачимо такої виваженої позиції ані з боку єпархіальних управлінь, ані з боку синоду", — зауважує він.

У той же час вказує і на "здорові виключення": "Наприклад, в Одеській єпархії поминання Патріарха Кирила припинено в усіх храмах і монастирях. За моєю інформацію, всі незгодні - виїхали, або були відсторонені".

Натомість у текстах, які, за словами о. Пінчука, поширює о. Георгій Гладиш, іде поширення чітких проросійських наративів

Про реакцію Криворізької єпархії УПЦ МП на цю агітацію не відомо: "Чи знає про це Криворізька єпархія? Сказати не можемо, бо митрополит Криворізький Єфрем трубку не бере, на повідомлення не відповідає, хоча і читає", — пише о. Андрій Пінчук.