На дослідження пам’яток містобудування та архітектури у Києві виділили ще 5,8 мільйона

24.04.2021, 16:02
Культура
На дослідження пам’яток містобудування та архітектури у Києві виділили ще 5,8 мільйона - фото 1
Для новоствореного Центру консервації предметів археології, який займатиметься музеєфікацією археологічних знахідок та науковими дослідженнями, Київрада додатково виділила понад 5,8 млн грн.

Про це повідомив профільний заступник голови КМДА Володимир Прокопів, передає Укрінформ з посиланням на пресслужбу КМДА.

«Ми вже створили унікальний Центр консервації предметів археології, аналогів якого в Україні не має. Його основна функція – консервація археологічних предметів, обстеження та дослідження пам’яток містобудування, архітектури та монументального мистецтва, а також вивчення та імплементація передового світового досвіду в цих питаннях», – зазначив Прокопів.

Він нагадав, що Центр, який підпорядкований Департаменту охорони культурної спадщини, було зареєстровано у січні 2021 року, і установа потребує додаткового фінансування.

"Київрада передбачила додатково для Центру понад 5,8 мільйона гривень. Більшу частину цих коштів буде спрямовано на оплату діяльності працівників», – пояснив Прокопів.

Він також зауважив, що Київрада виділила 700 тисяч гривень для видання 3-ї частини тому «Київ» – Зводу пам’яток історії та культури України.

«Особливість енциклопедичного видання в тому, що воно має бути нерозривним, і без 3-ї частини втрачають вагому цінність перших два томи, які вже видані за рахунок коштів місцевого бюджету. Випуск видання планується у розмірі 1500 примірників, середня вартість одного примірника становить 466,6 гривні», – зазначив Прокопів.

Як повідомлялося, у столиці офіційно з’явився Центр консервації предметів археології. Пріоритетними напрямами роботи нового комунального закладу будуть наукові дослідження й розробка наукової документації археологічних пам’яток Києва.