• Головна
  • Новини
  • На хабарі у 500 тисяч погорів священик-голова сільради на Рівненщині...

На хабарі у 500 тисяч погорів священик-голова сільради на Рівненщині

17.08.2016, 10:15
На хабарі у 500 тисяч погорів священик-голова сільради на Рівненщині - фото 1
Біля Рівненської облдержадміністрації силовики затримали на хабарі у 500 тисяч гривень голову однієї із селищних рад.

20160816155605.jpg-fffff.jpgБіля Рівненської облдержадміністрації силовики затримали на хабарі у 500 тисяч гривень голову однієї із селищних рад.

Інформацію підтвердили в УСБУ у Рівненській області, повідомляє 4 влада.

Йдеться про голову Зорянської сільської ради Рівненського району Михайла Олійника. Він же є керівником релігійної громади УПЦ Київського Патріархату в селі Старожуків Рівненського району, настоятелем Свято-Михайлівського храму УПЦ КП.

Затримання проводили працівники СБУ. Наразі на місці події працюють представники СБУ, прокуратури та Нацполіції Рівненщини.

Більше інформації у прес-групі управління СБ обіцяють надати згодом.

Як інформує рівненське видання ERVE.UA, здирник вимагав 500 тисяч гривень від підприємця за виділення йому 1,5 га землі (10 ділянок), які насправді були заплановані для передачі місцевій громаді та ветеранам АТО.

У грудні минулого року священика вивели за штат Рівненської єпархії, щоправда, на період виконання повноважень голови Зорянської сільради.

— Встановлено, що сільський голова вимагав від громадянина півмільйона гривень в обмін на підготовку документів, потрібних для прийняття рішення про виділення останньому у власність 10 земельних ділянок загальною площею 1,15 га, які планувалося виділити місцевій громаді та ветеранам АТО — розповів Рівне Вечірнє Мирослав Пацкан, заступник прокурора Рівненської області. — Передача коштів відбулася на одній із автостоянок у Рівному, одразу після чого сільського голову правоохоронці затримали, а гроші — вилучили.

На цей час проводять першочергові слідчі дії у межах зареєстрованого кримінального провадження за фактом одержання неправомірної вигоди у великому розмірі особою, що займає відповідальне становище.

Найближчим часом голові буде оголошено підозру у вчиненні кримінального правопорушення та обрано запобіжний захід. Досудове розслідування триває, процесуальне керівництво здійснює прокуратура Рівненської області.

160817_1w.jpgА прес-служба Рівненської єпархії УПЦ Київського Патріархату повідомила:

— Дійсно протоєрей Михайло Михайлович Олійник є священиком та звершував своє служіння у Свято-Михайлівській парафії села Старожуків Рівненського району. Відповідно до рішення Священного синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату від 15 грудня 2015 року протоєрей Михайло Олійник, будучи обраним 25 жовтня 2015 року Зорянським сільським головою, був звільнений від обов’язків настоятеля Свято-Михайлівської парафії та почислений за штат Рівненської єпархії на період виконання повноважень. Таким чином, наразі протоєрей не є ні настоятелем Свято-Михайлівської парафії, ні кліриком Рівненської єпархії.