На Херсонщині засновано нову раду Лицарів Колумба

21 березня, 08:42
Католики
На Херсонщині засновано нову раду Лицарів Колумба - фото 1
У прифронтовому селищі міського типу Зеленівка Херсонської області при парафії Різдва Пресвятої Богородиці Одеського екзархату УГКЦ із благословення та за підтримки владики Михайла Бубнія, екзарха Одеського і національного капелана Лицарів Колумба в Україні 19 березня 2023 року створено нову раду ордену в Херсонській області. До ордену прийнято 26 нових братів.

Це — друга рада Лицарів Колумба в Одеському екзархаті. Першу було створено в Одесі 16 березня 2019 року і названо на честь святого апостола Андрія Первозванного.

У коментарі для пресслужби Одеського екзархату о. Ігор Макар розповів, що це історична і знаменна подія для парафії Різдва Пресвятої Богородиці Одеського екзархату і для Херсонщини зокрема. «Попри щоденні обстріли прилеглих територій, ми зуміли провести посвячення в Лицарі Колумба. Охочих зібралося аж 26 чоловіків, що свідчить про велику мужність та жертовність наших людей. Це — новий етап у розвитку соціального служіння на парафії».

Довідка

Лицарі Колумба засновав у США преподобний о. Майкл Дж. Маꥳвні в 1882 році. Членами організації є понад 1,8 мільйона людей, зібраних у 15000 рад у 14 країнах світу. Лицарями можуть бути лише практикуючі чоловіки-католики віком від 18 років. Членство поділяється на чотири ступені, кожен з яких ілюструє певний принцип ордену. За підтримку лицарями Церкви і місцевих громад, а також за їхню благодійну діяльність святий папа Іван Павло II називав орден «сильною правою рукою Церкви».

Процес заснування в Україні організації «Лицарі Колумба» був розпочатий ще попереднім Главою УГКЦ Блаженнішим Любомиром Гузаром, який у серпні 2005 року, під час 123-ї Верховної конвенції Лицарів Колумба, що проходила в Чикаго, США, запросив їх розпочати діяльність в Україні. Перша рада Лицарів Колумба в УГКЦ була створена 20 вересня 2013 року при Патріаршому соборі Воскресіння Христового і названа на честь святого Володимира Великого.

Національним капеланом Лицарів Колумба в Україні у 2019 році Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав іменував владику Михайла Бубнія, екзарха Одеського УГКЦ.