На Хмельниччині громада УПЦ МП перейшла до ПЦУ

Громада покинула Московський Патріархат - фото 1
Громада покинула Московський Патріархат
На Хмельниччині у селі Борисів Ізяславського району парафія св. ап. і єв. Іоанна Богослова УПЦ МП перейшла до ПЦУ. Священик, який опікувався громадою, залишився у Московському Патріархаті.

Про це у себе на Фейсбуці написав митрополит ПЦУ Антоній (Махота).

"Перший перехід в 2020 році !!! З РПЦвУ >>>>> УПЦ - ПЦУ.
Борисів, Ізяславський р-н, парафія на честь св. ап. і єв. Іоанна Богослова, без священика, 19/07/2020", - зазначив єрарх.

За словами протоєрея Володимира Ковальчука, на початку минулого року село планувало приєднатися до Православної Церкви України і навіть зібрали підписи за приєднання, але місцевий священик о. Василь Дукач переконав людей залишитись в УПЦ МП.

"Значна частина громади села була не згідна з таким рішенням і протягом року працювали над тим, щоб у їхньому селі перемогла правда. У березні місяці цього року були збори, на яких було оноголосно прийняте рішення звернутися до державних органів, щоб зареєструвати у с. Борисів релігійну громаду на честь Св. Ап. І Єв. Іоанна Богослова. Рішенням сесії сільської ради було надано приміщення для подальшого переобладнання під храм, за що дякуємо сільському голові Левчуку Л.В.та депутатському корпусу.

І ось 19 липня у с. Борисів сталась історична подія -духовенством Ізяславського благочиння, з благословіння Митрополита Хмельницького і Кам'янець-Подільського Антонія, був освячений хрест на подвір'ї майбутнього храму.

Вперше люди почули Богослужіння рідною мовою, під час якого помолились за Україну, її захисників та мир і перемогу над ворогом. І кінці було відслужено літію за віддавших життя за волю і незалежність України. Люди зі сльозами на очах підносили свої молитви до Господа", - повідомив протоєрей Володимир Ковальчук.