На Хмельниччині громада з 250-річним храмом-пам'яткою архітектури переходить до ПЦУ

На Хмельниччині громада з 250-річним храмом-пам'яткою архітектури переходить до ПЦУ - фото 1
На Хмельниччині парафія Святої Параскеви П'ятниці Самчиківського старостинського округу 5 квітня перейшла до складу Хмельницької єпархії Православної Церкви України.

Про це повідомляє видання unas.news.

За даними видання, місцевому священику громада запропонувала переходити разом із ними до юрисдикції Православної Церкви України. Наразі він офіційно не розірвав відносини з церквою країни-вбивці.

Зазначається, що ініціювали перехід сільські мешканці, які зібралися на церковному подвір'ї.

«Люди одноголосні — церква, зведена понад 250 років тому, повинна офіційно перейти до української автокефалії. Ми зібрали підписи людей і на основі цього звернулися до керуючого єпархією і отримали відповідний Указ про перехід церкви Святої Параскеви П'ятниці до Православної Церкви України», — цитує видання Самчиківського старосту Олександра Мазурука.

Храм будувався у 1754-1771 роках як монастир для католиків Франциском Казимиром Хоєцьким на місці колишньої згорілої дерев'яної церкви. Про це виданню розповіла старша наукова співробітниця Державного історико-культурного заповідника «Самчики» Ольга Дуб.

За її словами, проіснував монастир недовго. Коли пішло навернення до східного обряду, її освячують як православний храм. Отоді храм і освятили в ім'я Святої Параскеви П'ятниці. При комуністах церкву закрили і перетворили на комору дня зерна. Виконувати свої безпосередні функції храм знов зміг лише під час окупації фашистами у роки Другої світової війни.

На Хмельниччині громада з 250-річним храмом-пам'яткою архітектури переходить до ПЦУ - фото 90993