На Хмельниччині люди ламали двері, щоби потрапити до свого храму
Про це повідомляє ХМ-ІНСАЙД.
Наступного дня після одержання документів селяни покликали священика ПЦУ, щоби відправив молебень, та зайти в храм не змогли.
Як розповіла Суспільному керівниця місцевої ініціативної групи Олена Румановська, запросили отця Дмитра від ПЦУ провести молебень, та двері храму були зачинені. Ключі, за твердженням парафіян, є в колишнього настоятеля Георгія та секретаря церкви. Тож їм телефонували з проханням принести ключі, та безрезультатно.
Селяни пояснюють, що священик, який раніше правив у Свято-Петро-Павлівському храмі, не прийшов на збори релігійної громади. А восьмеро місцевих мешканців хотіли разом із ним створити свою, незалежну релігійну громаду. Однак їм відмовили.
Отець Дмитро просить громаду діяти. За його словами, парафіяни, маючи на руках документи, самі вправі вирішувати, що їм робити. Тож громада вирішує ламати двері. Вони приносять інструменти і за понад годину потрапляють всередину.
“Я не вважаю за потрібне ламати двері, але якщо громада вирішила… Вони виросли в цьому селі і мають право ходити до церкви. Їм накипіло. Це кожен день приходять в сільську раду і кожен день це говорять, і це ще тихо”, – каже староста села Оксана Андрущишин.
У храмі в Андрійківцях заледве вміщується два десятки прихожан. Це — звичайна сільська хата, в якій жили люди, але приблизно 20 років тому тут вирішили розташувати церкву. За словами Олени Румановської, отець Георгій не правив у храмі пів року, тож віряни не могли в своєму селі освятити паски. Вони змушені були на Великдень, хто має машини, їздити до храму ПЦУ у Вищі Вовківці, а попутно брати сусідів, родичів, знайомих. У сусідніх Райківцях теж є собор ПЦУ, але туди з Андрійківцями немає транспортного зв’язку. Через це чимало православних ходили молитися до місцевого костелу.
Священик ПЦУ Дмитро розповідає, що тепер він править у п’яти селах, і в кожному були протистояння з прибічниками УПЦ МП.
“Ми маємо всі згуртовуватися і молитися (…) Як вчить нас Христос, треба і до грішників, і до ворогів, але має бути справедливість. Не може Церква благословляти на війну, Бог нас так не вчив. Бог вчив нас любити один одного”, – зазначає священник.
Як повідомив ХМ-ІНСАЙД голова Хмельницької районної ради Олександр Чорнієвич, наразі в області у підпорядкуванні УПЦ МП залишається близько 800 парафій, понад половина з них – в Хмельницькому районі. Більше 100 релігійних громад у районі за період війни вже вийшли з канонічного підпорядкування УПЦ МП, в основному, виявивши бажання перейти до ПЦУ.
“У той час, коли наші військові зі зброєю в руках захищають країну на сході, півдні, півночі, ми тут на відносно спокійних місцях маємо знаходити всі можливості, щоби викорінити все, що пов’язує нас з росією, що культурно, що мовно, що літературно, і що духовно. Тому що країна-агресор, на жаль, в нас ще має дуже великий вплив на релігійне життя, на прихожан, і ми розуміємо, що це дуже велика домашня робота, яку фактично має робити кожен свідомий українець. На жаль, ще не у всіх селах та містах це розуміють. Але я впевнений, що настане той час, коли Україна матиме одну Церкву, і не буде тих Церков, які залежать від Російської Православної Церкви”, – наголошує посадовець.