УПЦ МП поскаржилась місії ООН на «захоплення» собору в Черкасах. ПЦУ висловила свою позицію

29 листопада, 12:05
Суспільство
УПЦ МП поскаржилась місії ООН на «захоплення» собору в Черкасах. ПЦУ висловила свою позицію - фото 1
Співробітники Моніторингової місії ООН з прав людини відвідали Черкаси, де в жовтні сталася бійка між вірянами УПЦ МП та ПЦУ за кафедральний собор. Кожна сторона розповіла представникам ООН свою версію подій.

Про це повідомляється на сайті Черкаської єпархії УПЦ МП та на Facebook-сторінці Управління Черкаської єпархії ПЦУ, передає Громадське.

В УПЦ МП стверджують, що місія прибула після «силового рейдерського захоплення» собору на запрошення митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, який, за твердженням єпархії, має «статус правозахисника, що співпрацює з ООН».

Зазначається, що співробітники місії ООН поспілкувалися з вірянами, які постраждали під час сутички. В єпархії додають, що на час візиту місії декілька постраждалих досі перебували на лікуванні.

УПЦ МП передала місії ООН відеозаписи, які, як стверджується, підтверджують насилля над вірянами та захоплення їхньої нерухомості.

Натомість у ПЦУ поскаржилися представникам ООН на «беззаконні хуліганські та штурмові дії» з боку УПЦ МП. Кажуть, що документально спростували право власності УПЦ МП на собор.

У ПЦУ також стверджують, що митрополит Феодосій, якого вони називають виключно за світським ім’ям, вигадав свій «статус правозахисника, що співпрацює з ООН». Це підтвердили в ООН і незабаром нададуть письмову відповідь, підкреслюють у єпархії ПЦУ.

Крім того, ПЦУ повідомила ООН, що УПЦ МП не дає їм користуватися храмами, які до них перейшли.

Станом на вечір 28 листопада на сайті Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні новин про її візит чи звітів щодо конфлікту в Черкасах не публікували.

Конфлікт через собор у Черкасах

Уранці 17 жовтня в Черкасах поблизу Свято-Михайлівського кафедрального собору сталася бійка між прихильниками ПЦУ та УПЦ МП.

Конфлікту передувало повідомлення про те, що храм перейшов з УПЦ МП до ПЦУ.

У Православній Церкві України бійку вважають провокацією, щоби «створити картинку» для російської пропаганди. Натомість в УПЦ МП звинувачують своїх опонентів у захопленні собору.

Після того, як собор перейшов до ПЦУ, в його недобудованій дзвіниці у формі голуба планують відкрити музей російсько-української війни.