На Хмельниччині встановлюють організаторів багатотисячної хресної ходи до Почаєва

22.08.2020, 08:25
Держава
УКам’янці-Подільському стартувала масштабна хресна хода віруючих УПЦ МП в Почаївську лавру. Попри карантин, тисячі вірян 19 серпня вирушили в дорогу, щоб разом подолати більше двохсот кілометрів.

Про це повідомляє сайт Є.

В Хмельницькій облдержадміністрації зізнаються, хоча подібне масове скупчення людей не є доречним в умовах пандемії COVID-19, але додаткових важелів впливу не мають, щоб завадити проведенню ходи. Водночас, за словами голови Хмельницької ОДА Дмитра Габінета, ситуація перебуває під контролем, а організаторів ходи наразі встановлюють.

«Ми володіли інформацією ще до того моменту, коли хода мала розпочатися, - сказав 21 серпня, під час брифінгу голова ОДА. - Церковні організації відмежувалися від цього заходу. За їх словами, вони її не висвячували. Принаймні, офіційно будь-яких дій в цьому напрямку не вчиняли».

Також в адміністрації зазначають, кількість паломників, які рухаються з Кам’янця-Подільського, і кількість вірян, що пересікають Хмельниччину зі сторони Вінницької області, відслідковують. А ще контролюють, де ці особи зупиняються. Крім того, їх супроводжує відповідна кількість працівників поліції та проводиться відповідна роз’яснювальна робота.

«Зупинки груп людей, як правило, здійснюються поза межами населених пунктів. І навіть деякі пересування формуються таким чином, щоб вони не проходили через населені пункти», - додає Дмитро Габінет.

За його словами, наразі проводиться робота з виявлення організаторів хресної ходи, на яких мають бути складені протоколи за порушення карантинних заходів.