• Головна
  • Новини
  • На Хустщині руйнується унікальна церква, збудована ще у 1496 році...

На Хустщині руйнується унікальна церква, збудована ще у 1496 році

11.06.2012, 13:36
На Хустщині руйнується унікальна церква, збудована ще у 1496 році - фото 1
Закарпаття здавна славилося своїми пам’ятками, які не залишають байдужими ні місцевих жителів, ні гостей краю. Однією з таких є старовинна церква св. Параскеви, що на Хустщині. Готичний храм увінчує пагорб і вимальовується чітким силуетом на тлі невисоких гір.

Храм_Параскевії.jpgЗакарпаття здавна славилося своїми пам’ятками, які не залишають байдужими ні місцевих жителів, ні гостей краю. Однією з таких є старовинна церква св. Параскеви, що на Хустщині. Готичний храм увінчує пагорб і вимальовується чітким силуетом на тлі невисоких гір.

Церква св. Параскеви знаходиться у с. Олександрівка Хустського району. Храм двозрубний і тридільний з видимим нахилом стін до середини. Його вежа з чотирма фіалами біля основи шпилю височіє над західним зрубом. А біля нього стоїть дерев'яна каркасна двоярусна дзвіниця. Проте найголовніша цінність цієї церкви в тому, що вона старовинна.

За словами сільського голови, у церкві є на що подивитися, проте через поважний вік пам’ятки, адже побудована у 1496 році, не обходиться без проблем. У 2002 році частковою реставрацією храму займався Львівський інститут археології, та через відсутність фінансування проект призупинили. За словами жительки села, роботи з відновлення пам’ятки ще багато. Привертає увагу у церкві багатий настінний розпис, виконаний у 1779 р. майстром Стефаном Теребельським та іншими народними майстрами. На стінах зображення жіночих фігур, вбраних по моді тих часів, войовничих лицарів, а ще чотирьох вершників Апокаліпсису. Все це намальовано на дереві. Проте нещадна волога дісталась і сюди. Олександрівська церква готичного стилю, тому і будувалася старовинним і незвичайним способом.За радянських часів у церкві працював етнографічний музей з численними експонати та через вологу речі перенесли до місцевої школи та бібліотеки, а сам храм закрили на ключ. Проте так проблему не вирішити,адже без негайної реставрації церква св. Параскеви з своїми унікальними фресками зникне назавжди. Про це інформує Закарпаття online.