На Івано-Франківщині вшанують пам'ять отця Андрія Бандери

На Івано-Франківщині вшанують пам'ять отця Андрія Бандери - фото 1
В неділю, 11 липня, в селі Тростянці відбудеться вшанування пам’яті священика УГКЦ - о. Андрія Бандери з нагоди 80-річчя з дня його смерті.

Низка заходів відбудеться з благословення архиєпископа і митрополита Івано-Франківського УГКЦ Володимира Війтишина, передають Вікна.

В рамках програми, у храмі святого Миколая УГКЦ, о 10:00, декан Долинський УГКЦ Зореслав Котович у співслужінні священиків із сусідніх парафій очолить урочисту Божественну Літургію.

Об 11.30 священнослужителі освятять пам’ятну дошку, відправлять панахиду та проведуть віче. Опісля, учасників заходу чекає духовно-культурна програма у сільському Клубі.

Довідка. Отець Андрій Бандера був парохом в селі Тростянець від 1935 року і до його арешту в травні 1941 року. 8 липня о 18:40 оголошено вирок — Андрія Михайловича Бандеру піддати найвищій мірі кримінального покарання — розстрілу. І знову в обґрунтуванні одним із перших звучить звинувачення в батьківстві керівника ОУН. 10 липня 1941 року отця Андрія Бандеру розстріляли.

Жодної інформації про місце його поховання справа не містить. Ймовірно, він знайшов останній спочинок у Биківні, де протягом 1937-1941 років ховали розстріляних НКВД у Києві. Тож тут серед тисяч інших замордованих комуністами покояться останки священика, вбитого за те, що виховав дітей патріотами.