На Католицьку Церкву в Білорусії влада чинить тиск - представник РКЦ

02.09.2020, 11:19
Держава
Представник Римо-Католицької Церкви в Білорусії розцінив як спробу тиску відмову влади пропустити на територію країни главу білоруських католиків Тадеуша Кондрусевича.

Про це повідомляє Інтерфакс-релігія.

"Ситуація дійсно ненормальна. Очевидно, що на Костел намагаються чинити тиск, а значить, відбувається переслідування Костелу, хоча про це ніхто відкрито не говорить", - сказав генеральний вікарій Мінсько-Могильовської архиєпархії Юрій Кособуцкійй в інтерв'ю офіційному сайту РКЦ в Білорусії.

Зокрема, він звернув увагу на те, що Кондрусевич в понеділок було відмовлено у в'їзді в країну, "хоча це незаконно і порушує його права як громадянина Республіки Білорусь". При цьому, констатував генеральний вікарій, поки від білоруської влади не надходило офіційних пояснень.

Крім того, продовжив Кособуцький, 31 серпня відбулося засідання консультативної міжконфесійної ради, на яке представників Католицької Церкви не запросили, хоча вона є другою в Білорусії за кількістю віруючих.

"Після засідання з нами зв'язалися представники інших конфесій і поділилися, що нас, білоруських католиків, буквально поливали брудом. Можливо, представників РКЦ не запросили тому, що нам завжди є що відповісти на необгрунтовані претензії", - сказав вікарій.

По-третє, як спробу тиску на католиків він розцінив і "незрозумілі дії різних державних структур щодо однієї з найбільших католицьких парафій Мінська - костелу Святого Симеона і Святої Єлени".