На кладовищах у польському Познані можна запалити символічну свічку пам’яті жертв війни в Україні

На кладовищах у польському Познані можна запалити символічну свічку пам’яті жертв війни в Україні - фото 1
На двох міських кладовищах у Познані встановлено символічні камені. На кожному з каменів — табличка двома мовами в кольорах українського прапора з написом: «Пам’яті жертв війни в Україні». Кожен бажаючий може запалити свічку в пам’ять про жертв російського вторгнення в Україну.

Про це повідомляє «Польське Радіо», передає Інше ТВ.

На двох міських кладовищах у Познані — у Мілостові та Юнікові — з’явився український прапор. Громадяни України, що мешкають у цьому місті, можуть там символічно запалити свічку за своїх померлих родичів, а решта мешканців Познаня — вшанувати жертв повномасштабної війни в Україні.

«Для поляків День усіх святих є дуже важливим. На знак пам’яті про тих, хто відійшов у вічність, ми кладемо на могили квіти та свічки. Однак багато громадян України, які приїхали до Познаня після початку повномасштабної війни, не мають такої можливості. Тому ми створили місце, де вони можуть хоча б символічно запалити свічку, поставити квіти, побути в тиші та роздумах», — наголосив мер Познаня Яцек Яськовяк.

Біля цвинтарних каплиць встановили символічні камені. На кожному з них є невеличка табличка в кольорах українського прапора з написом: «Пам’яті жертв війни в Україні», двома мовами — польською та українською. Біля каменів є місце, де можна поставити свічки.

«Ми знаємо, що не всі українці відзначають День померлих 1 листопада. Проте, незважаючи на це, багато з них потребують місця, де б могли вшанувати своїх померлих», — підкреслив директор комунального господарства Мацєй Дзьвіґ.

«Ми хочемо, щоб цей невеликий жест розміщення пам’ятних каменів на міських кладовищах допоміг нам об’єднатися в роздумах. Незалежно від національності, кожен з нас може покласти там свічку пам’яті жертв війни в Україні», — додав Мацєй Дзьвіґ.