• Головна
  • Новини
  • На круглому столі духовенство попередило владу, що обманювати і переслідувати людей не можна...

На круглому столі духовенство попередило владу, що обманювати і переслідувати людей не можна

13.12.2013, 16:43
На круглому столі духовенство попередило владу, що обманювати і переслідувати людей не можна - фото 1
Щойно завершився Загальнонаціональний круглий стіл "Об'єднаємо Україну".

exklusiv.gifЩойно завершився Загальнонаціональний круглий стіл "Об'єднаємо Україну". На засіданні під головуванням першого президента України Леоніда Кравчука були присутні президент Віктор Янукович, екс-президенти Леонід Кучма та Віктор Ющенко, прем'єр-міністр Микола Азаров, спікер Володимир Рибак та лідери опозиційних сил – Арсеній Яценюк, Віталій Кличко й Олег Тягнибок, представники громадськості, студенства та духовенства.

стіл_ц.gif

Від УГКЦ у Круглому столі взяв участь Глава Патріарх Святослав (Шевчук) та Блаженніший Любомир (Гузар). УПЦ КП представлена Патріархом Філаретом. Від УПЦ (МП) участь у засіданні взяв керуючий справами цієї Церкви митрополит Бориспільський і Броварський Антоній.

Блаженніший Святослав (Шевчук), звертаючись до Віктора Януковича, наголосив, що з народом не можна говорити мовою гармат. Якщо є бажання дійти до взаємопорозуміння і вийти з кризи, яка сьогодні загострилася, потрібно почути євроінтеграційніі прагнення українців. Щодо УГКЦ, то як підкреслив Бдаженніший Святослав, ця Церква стоїть на боці народу, який мріє жити у європейській Україні.

«Пане президенте, візьміть під свій особистий контроль силові структури в нашій державі. Тому що кожен крок насильства породжує нову хвилю», – звернувся Глава УГКЦ до Віктора Януковича.

«Від імені Української Греко-Католицької Церкви я б хотів сказати гостре «ні» будь-якому виду насильства. І кожен, хто сьогодні виступає з радикальними закликами до насильства, чи він є під партійними прапорами, чи він є у священичій рясі, чи він є в пагонах, – це є провокатор. Гадаю, сьогодні воля народу є таких не слухати і від таких боронитися. Ми все повинні зробити для того, щоб взяти під контроль насильство в державі», – наголосив Предстоятель.

Він відзначив, що тільки за допомогою діалогу можна дійти до порозуміння, бо діалог – це одинока альтернатива насильству. «Тільки діалог може нас урятувати від тої прірви, на межі якої ми стоїмо. «Я щиро сподіваюся, що більше подібних необдуманих кроків не буде», –  сказав Глава Церкви, при цьому вони дивилися один одному в очі.

Він висловив жаль, що сьогодні наше суспільство «поділене недовірою».

«Ми бачимо, яке ростуть барикади на Майдані, по мірі того як росте недовіра. Тому що люди недовіряють, бояться. Ми зноситимемо барикади, а вони ростимуть ще більшими. Тому на мою думку, це є думка загально релігійного середовища, – ми маємо все зробити для того, щоб не допустити ескалації насильства. Тому що там, де говорять гармати – там музи мовчать і діалогу годі чекати» –  наголосив Патріарх Святослав, слова якого процитував Департамент інформації УГКЦ.

Особливу увагу Глава УГКЦ приділив питанню переслідування студентів, які беруть участь у Євромайдані, зокрема й Український Католицький університет, за їх відкриту проєвропейську позицію. Блаженніший Святослав піддав різкрій критиці дзвінки до студентів з прокуратури і виклики на допити. Таку ганебну практику треба негайно припинити, закликав Януковича Глава УГКЦ.

Патріарх Філарет (УПЦ КП) наголосив, що народ не можна обманювати. Влада цілий рік годувала українців обіціянкою європейського майбутнього, і коли час прийшов підписати Угоду про асоціацію з ЄС, влада обдурила народ: «Не можна будувати державу на обмані», – з такими словами до Президента звернувся Патріарх Філарет.

«Силою Майдан не розженеш. Один раз розігнати – на наступну неділю зберуться знов, у ще більшій кількості», – сказав він під час круглого столу із врегулювання ситуації в Україні.

«Ще одна небезпека – якщо Україна вступить у Митний союз, то збереться ще більше», – попередив Патріарх Філарет.

Представниик УПЦ (МП) керуючий справами цієї Церкви митрополит Бориспільський і Броварський Антоній задекларував, що Митропрлит Володимир для подальшого діалогу влади і опозиції готовий надати приміщення у своїй резиденції у Києво-Печерській Лаврі, щоб ці святі стіни допомогли вийти Україні з політичної кризи.