На Личаківському цвинтарі у Львові поховали членкиню Організації Українських Націоналістів Дарію Гусяк

15.08.2022, 20:00
Держава
На Личаківському цвинтарі у Львові поховали членкиню Організації Українських Націоналістів Дарію Гусяк - фото 1
15 серпня,на Личаківському цвинтарі поховали членкиню Організації Українських Націоналістів, зв’язкову головного командира Української Повстанської армії Романа Шухевича, кавалерку ордена княгині Ольги III ступеня 98-річну Дарію Гусяк.

Провести в останню путь відому львів’янку зібралися керівництво області та міста, депутати обласної ради, громадські діячі, громадськість.

Прощання із Дарією Гусяк відбулося у Гарнізонному храмі свв. ап. Петра і Павла у Львові. Звідти процесія вирушила до Личаківського кладовища, де Дарія Гусяк знайшла останній спочинок у родинному гробівці Шухевичів. Церемоню поховання очолив єпископ-помічник Львівської Архиєпархії УГКЦ Володимир.

На Личаківському цвинтарі у Львові поховали членкиню Організації Українських Націоналістів Дарію Гусяк - фото 97864

Як зауважила голова Львівської обласної ради Ірина Гримак, постать Дарії Гусяк є визначною не лише для Львівщини, це людина, яка для українців в усьому світі є прикладом боротьби та віри в те, що Україна є і Україна буде.

«Навіть у найважчі моменти свого життя, часи радянських таборів вона була незламною та знаходила сили підтримувати інших ув'язнених. Світла пам'ять легендарній жінці», - зазначила Ірина Гримак.

На Личаківському цвинтарі у Львові поховали членкиню Організації Українських Націоналістів Дарію Гусяк - фото 97863

«Вона завжди була скромна, невибаглива і працювала заради держави. Це була справді сталева людина, яка знала і зріло формувала навколо себе оточення. Завжди звертала увагу на молодь, на роботу з нею, на підготовку молодих кадрів», - наголосив український історик і громадський діяч Микола Посівнич.