На Львівщині чоловік через суд хоче скасовувати перехід громади УПЦ МП до ПЦУ у Самборі

28 вересня, 13:07
Суспільство
На Львівщині чоловік через суд хоче скасовувати перехід громади УПЦ МП до ПЦУ у Самборі - фото 1
Житель Самбора через суд намагається скасувати рішення громади УПЦ МП про перехід до ПЦУ, бо це "порушує його право на свободу совісті та віросповідання".

Про це повідомляє Еспресо.

Відповідно до ухвали Господарського суду Львівської області, житель Самбора вимагає визнати недійсним рішення загальних зборів релігійної громади Української Православної Церкви у місті Самбір від 17 квітня 2023 року. На цих зборах громада парафії Успіння Пресвятої Богородиці вирішила перейти від УПЦ МП до Православної Церкви України.

"Як стверджує позивач, внаслідок неправомірних дій було порушено його право на свободу совісті та віросповідання, а протиправна зміна підлеглості релігійної громади в організаційних та канонічних питаннях порушує його право на вільне волевиявлення членства у відповідній релігійній організації і на вільний вибір сповідування релігійного культу. Крім цього, за твердженнями позивача, порушеного його право в частині управління релігійною громадою згідно із п. 14 статуту", – йдеться в ухвалі Господарського суду.

Враховуючи, що відповідачами у цьому позові, окрім релігійної громади парафії Успіння Пресвятої Богородиці ПЦУ у Самборі є також ЛОДА та Департамент з питань культури, національностей та релігій, справу передали до Господарського суду Києва.

"Нам відомо, що це позов від фізичної особи, а не юридичної. Цілком ймовірно, що його подав парафіянин Московського Патріархату, – каже начальник відділу релігій та національностей ЛОДА Василь Дорош. – Рішення про зміну конфесійної приналежності відбувається шляхом голосування на загальних парафіяльних зборах громади. Якщо більшість голосує за перехід, це оформляється протоколом і цей протокол подається до ОДА. Саме так було у цьому випадку – громада церкви Успіння на чолі зі священиком вирішила перейти до Православної Церкви України. Цілком ймовірно, що меншість, яка голосувала проти переходу до ПЦУ була, і хтось з них вирішив подати позов до суду".

За словами Василя Дороша, церква Успіння Пресвятої Богородиці у Самборі була збудована уже у час незалежності України і є у власності релігійної громади. Це невеликий храм поруч з кладовищем у Самборі.

"Релігійна громада Московського Патріархату 19 травня цього року звернулась до Львівської обласної військової адміністрації з необхідним пакетом документів та заявою щодо зміни конфесійної приналежності та реєстрації статуту у новій редакції. Такий статут був зареєстрований 25 травня, а 6 червня інформація була внесена у Єдиний державний реєстр. Тобто ця громада є у складі Православної церкви України за власною заявою. Є протокол зборів громади, який підтверджує таке рішення", – каже Василь Дорош.