На Львівщині дві громади УПЦ МП перейшли в ПЦУ

На Львівщині дві громади УПЦ МП перейшли в ПЦУ - фото 1
Cвященнослужитель Львівської єпархії УПЦ МП, настоятель Свято-Воскресенського Новоафонського монастиря (Львів, вул.. Пекарська, 59-а), ігумен Іов Ольшанський з громадою 20 березня вийшов із юрисдикції УПЦ МП та перейшов у штат Львівської єпархії ПЦУ (керуючим єпархії є митрополит Макарій Малетич).

Про це Leopolis.news стало відомо з власних джерел.

У слові до громади, яке можна переглянути на відео, о.Іов (Ольшанський) пояснив причини такого рішення.

«Я говорив з багатьма священиками, дуже багато моїх друзів, священики які служили в Києві, вже зробили цей крок, або відмовились взагалі від священичого служіння… Я був готовий до трьох варіантів: піти в екзархат Вселенського Патріарха, піти в Православну Церкву України, або відмовитись від священичого служіння. Ви мене попросили, щоб я не відмовлявся, і я залишився. Але після того, як я дізнався, що Вселенський Патріархат не збирається створювати тут ще одну паралельну юрисдикцію, структуру, я зрозумів, що не має що далі зволікати.

Все одно в Україні буде одна помісна Православна Церква. І наше зволікання робить нас колаборантами Росії. Я хочу, щоб ми з вами були саме православними християнами, які славлять Бога, які люблять свою державу і моляться за неї. Не приховано, за якесь незрозуміле «нашествіє іноплємєнніков Запада», а щоб молилися за українське військо, за українську державу і за українську владу», – заявив у своєму зверненні до громади о.Іов.

Священик наголосив, що у 2018 році вже була створена канонічна структура, яка поєднана з вселенським православ’ям, а саме, Православна церква України під керівництвом митрополита Київського і всієї України Епіфанія.

«Я був рукопокладений священиком після Об’єднавчого собору, тому говорити про те, чому я не возз’єднався у 2018-му році не представляється можливим. Коли я звернувся з проханням до свого правлячого архиєрея митрополита Філарета (керуючого Львівської єпархії УПЦ (МП), – ред.) з тим, що потрібно якось реагувати на те що відбувається, то владика Філарет лише мене заспокоював… Коли ж я сказав, що громада мене підтримує, і ми не хочемо перебувати в лоні Московського Патріархату, почалися дуже негарні речі – мене почали залякувати і шантажувати, і це було останньою краплею в тому, що я називаю любов Божа. Якщо любиш, то відпусти».

Отець Іов (Ольшанський) також зазначив, що не розуміє, чому решта духовенства з УПЦ МП досі не готове свідчити віру Христову та визнати, що називати впродовж трьох років патріарха Варфоломія неканонічним розкольником, а ПЦУ без благодатною, є лицемірством.

На сайті Львівської єпархії УПЦ МП раніше зазначалось, що о.Іов (Ольшанський) є не лише Намісником Свято-Воскресенського чоловічого монастиря м.Львова (вул. Пекарська, 59-а), але водночас ніс послух, як голова інформаційно-просвітницького та молодіжного відділів єпархії.

Своєю чергою правлячий архиєрей Львівської єпархії ПЦУ митрополит Макарій (Малетич) підтвердив сайту «Духовна велич Львова» цю інформацію.

«Я вітаю рішення отця Іова та запрошую інших свідомих священиків, які хочуть служити своєму народові, залишити московську церкву та долучитись до Православної церкви України. Не треба нічого вигадувати, в Україні вже існує єдина помісна, канонічна, автокефальна Православна Церква. Ми повинні зміцнювати Україну на всіх фронтах: військовому, економічному і духовному», – зазначив владика Макарій.

Крім цього, cвященнослужитель Львівської єпархії УПЦ МП, настоятель Свято-Покровського храму у місті Червоноград, що на Львівщині, протоєрей Ігор Деркач разом із громадою вийшли із юрисдикції УПЦ МП та перейшли у штат Львівсько-Сокальської єпархії ПЦУ (керуючим єпархії є митрополит Димитрій (Рудюк).