• Головна
  • Новини
  • На Львівщині експонують виставку мистецтва в’язнів "Переображення Господньою любов’ю"...

На Львівщині експонують виставку мистецтва в’язнів "Переображення Господньою любов’ю"

03.09.2010, 12:45
На Львівщині експонують виставку мистецтва в’язнів "Переображення Господньою любов’ю" - фото 1
Експозицію творів декоративно-прикладного мистецтва, автори яких — в’язні, 3 вересня відкрили в музеї Самбірсько-Дрогобицької єпархії в Трускавці, частина робіт також експонуватиметься в Палаці мистецтв у Дрогобичі.

Виставка_11.jpgЕкспозицію творів декоративно-прикладного мистецтва, автори яких — в’язні, 3 вересня відкрили в музеї Самбірсько-Дрогобицької єпархії в Трускавці, частина робіт також експонуватиметься в Палаці мистецтв у Дрогобичі. Виставку під назвою «Переображення Господньою любов’ю» проводить УГКЦ разом з Берлінською галереєю MAGNIFICAT, Інститутом соціальної стратегії і Товариством «Мистецтво і в’язниця» за сприяння Державної кримінально-виконавчої служби України.

Мета цієї виставки, як розповів РІСУ директор музею Тарас Шафран, — посприяти суспільному порозумінню та комунікації через мистецтво зособами, що опинилися у місцях позбавлення волі, а також ознайомити широкий загал з кроками реформування пенітенціарної системи у контексті в'язничного душпастирського служіння Церкви. За посередництвом Державної кримінально-виконавчої служби України було передано 148 творів від 142 авторів із пенітенціарних установ усіх областей України. Її вже побачили у Києві, Донецьку, Чернігові, Львові, Івано-Франківську.

Виставка_22.jpgНайважливішим завданням душпастирської служби у в’язницях є відродження людини, що вчинила злочин і перебуває в конфлікті із законом та суспільством, – наголосив референт душпастирства для пенітенціарної системи України від УГКЦ диякон Костянтин Пантелей. – Спеціальна комісія вибирала найкращі твори. Завдяки мистецтву злочинці мають право відчути духовний зв’язок з суспільством, відродитися духовно».

Підтримати засуджених співгромадян у їх прагненні до світла українців закликав і Глава УГКЦ Патріарх Любомир. «У зображеннях картин цих ув’язнених представлено їхнє бачення світу – це свідчить про спрямування їхніх душ до світла, про відчуття ними людської гідності. У цьому маємо підтримувати наших співгромадян. Спробуємо, оскільки вони за ґратами і за колючим дротом можуть творити щось прекрасне, зробити адекватні кроки назустріч до нашого ближнього, щоб любов’ю серця та багатством душі преображати життя і світ», — відзначив Патріарх, характерезуючи експозицію «Переображення Господньою любов’ю».