На Львівщині греко-католицькій громаді повернули храм, у який понад 10 років не пускали молитись

19 січня, 09:18
Католики
На Львівщині греко-католицькій громаді повернули храм, у який понад 10 років не пускали молитись - фото 1
У селі Дубрівка Самбірського району Львівської області УГКЦ громаді безоплатно передали храм святого Василія Великого, який був зачинений понад 10 років.

Про це стало відомо з розпорядження голови Львівської облдержадміністрації Максима Козицького, який передав у безоплатне користування храм греко-католицької громади, повідомляє НВ.

«Повернути безоплатно у власність релігійній організації „Релігійна
громада Української Греко-Католицької Церкви в селі Дубрівка Самбірського
району Львівської області“ культову будівлю — храм Святого Василія Великого
у с. Дубрівка Самбірського району Львівської області», — йдеться у розпорядженні.

Храм святого Василія Великого у селі Дубрівка Самбірського району понад 10 років стояв зачиненим. Місцеві парафіяни проводили Літургії на вулиці перед зачиненими дверима храму.

Історія конфлікту навколо храму тягнеться з 1946 року, після Львівського псевдособору, який був скликаний у Львові за планом НКВС СРСР для ліквідації Української Греко-Католицької Церкви. Після нього все майно було передано Російській Православній Церкві.

У 1994 році храм передали у почергове користування УГКЦ та УАПЦ. Щоправда, православна громада так і не допустила греко-католиків до богослужінь.

Згодом, у 1997 році Львівська облдержадміністрація передала церкву в одноосібне користування православній громаді. Коли ж вона у 2009 році збудувала новий храм Різдва святого Івана Хрестителя, то стародавній закрила та не передала у власність греко-католицькій громаді.

Справа про передачу храму тяглась у судах, та врешті після рішення виконавчої влади майно повернуто першому власнику — Українській Греко-Католицькій Церкві.

Попередня дерев`яна церква у селі була збудована в 1680 році. На її місці у 1928 році постала теперішня, теж дерев’яна, ймовірно, з використанням частин старої церкви. Церква не занесена в державні та місцеві реєстри як архітектурна пам’ятка.