На Львівщині реставрують найстарішу церкву, яка датується 1502 роком

28.04.2023, 09:27
Культура
На Львівщині реставрують найстарішу церкву, яка датується 1502 роком - фото 1
Реставратори узгоджують план відновлення дерев'яної церкви Зіслання Святого Духа, що у селі Потелич. Пам'ятка датується 1502 роком і належить до списку світової спадщини ЮНЕСКО.

Про це інформує пресслужба ЛОВА.

26 квітня, відбулась виїзна нарада науково-реставраційної ради. Її учасники – реставратори, пам’яткоохоронці – розглядали питання реставрації дерев’яної церкви Зіслання Святого Духа у с. Потелич щодо загальних принципів, послідовності виконання науково-дослідних та реставраційних робіт.

Ініціатором обговорення її відновлення став департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської ОВА.

«Церква в Потеличах – одна із найважливіших святинь Львівщини. До питання її відновлення маємо підходити дуже виважено, адже вона у числі світового архітектурного спадку, і від наших сьогоднішніх рішень, фаховості виконання запланованих реставраційних робіт, якості матеріалів залежить, у якому стані збережемо цю унікальну церкву для нащадків», – зазначила директорка департаменту архітектури і містобудування Олена Василько.

Під час наради фахівці оглянули інтер’єр та фасади пам’ятки, окреслили можливості їхнього збереження, обговорили план виконання реставраційних робіт. У фокусі уваги була східна стіна нави – цінна пам’ятка монументального мистецтва, на якій містяться два автентичні розписи. Цьогоріч для виготовлення науково-проектної документації на реставрацію стінопису та іконостасу церкви виділено сто тисяч гривень.

Церква Святого Духа в Потеличі - фото 113420
Церква Святого Духа в Потеличі
Джерело фото: ЛОВА
На Львівщині реставрують найстарішу церкву, яка датується 1502 роком - фото 113421
Розписи XVII-XVIII ст.ст. у церкві в Потеличах. Фото:  - фото 113418
Розписи XVII-XVIII ст.ст. у церкві в Потеличах. Фото:

 

На Львівщині реставрують найстарішу церкву, яка датується 1502 роком - фото 113419